Lenne esélyem az orvosira?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Idén kell emeltet választanom. Úgy voltam vele, hogy kb. tanulok mindenre, majd eldöntöm mi akarok lenni. Most elbizonytalanodtam.

Úgy érzem, hogy egyre inkább orvosira szeretnék menni. A biosz kémia jegyeim 4,5 körül mozognak.(eddig csak úgy tanultam,hogy doga előtt gyors átnéztem,szóval annyira nem fektettem rá nagy hangsúlyt)

Mennyire nehéz a kémia biosz emelt? Mennyire nehéz az egyetem? (olvastam már erről, de változó amiket írnak)

Hogyan működik a szakosodás és a munkavállalás?

Szerintetek sikerülhet? Nem vagyok egy nagyon szociális személy, nem járok bulizni. Inkább olvasni és sportolni szeretek. A körülöttem lévők azt mondják, hogy nagyon szorgalmas vagyok. (ez nem önfényezés akart lenni)

Csak attól félek, hogy a szorgalom kevés. Ahogyan már említettem 4,5 körüli az átlagom úgy, hogy doga előtt szoktam átnézni csak.Szóval nem ismrem annyira a "képességeimet" ezen a téren.

(bocsi egy kicsit hosszú lett)



jan. 21. 13:13
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Engem egyvalami ragadt meg, hogy nem vagy szociális személy. Az megvan, hogy orvosként a munkádat az teszi majd ki, hogy bajban lévő emberekkel kell foglalkoznod? Lesz közöttük normális, de lesz bunkó, lesz hipchonder, esetleg lesz gusztustalan hajléktalan... Tehát ha valóban nem vagy szociális, és az orvosi pálya érdekel, akkor kutatóorvos legyél!
jan. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"Mennyire nehéz a kémia biosz emelt?"

. Tölts le egyet vagy többet az előző évek feladatsorából, és nézd át, aztán vond a le következtetést. Ennél pontosabb választ nem fogsz kapni.

jan. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Akkor ennek majd részletesebben utánanézek.

A szociálist úgy értettem, hogy nem vagyok extrovertált, de az együttérzés és a segítőkészség-és akarás egyébként megvan. Nagyon szeretnék embereken segíteni, nincs velük semmi bajom, csak nem tudok velük olyan kapcsolatot kialakítani. (gyerekkori okok miatt stb.)


Ja és azt elfelejtettem leírni, hogy a fizika és az informatika a gyengéim. (tudom, hogy fizika kellene sajnos) infón mennek az alapok,a programozás félig-meddig

jan. 21. 13:22
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Fizika nem kötelező a felvételin, a képzés során pedig biztosan nem olyan szintű, hogy átlagos képességekkel ne tudnád megtanulni.
jan. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%

Kiemelted a lényeget, a szorgalmat. Na az orvosin egyetemen ez adja a siker hatalmas részét, a másik része pedig az időd beosztása, az agyi kapacitásod, az elhivatottságod, hozzáállásod.


Hajrá!

jan. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hatodéves orvostanhallgatóként én úgy látom, orvosin sokkal többet ér a szorgalom, mint az ész, de ha ezt itt le merem írni, akkor mindig nagyon lepontoznak. :D

Nyilván valamennyi ész is kell hozzá, de egy átlag iq-val és sok-sok szorgalommal gond nélkül el lehet végezni.


Bár, ha úgy készülsz fel egy dolgozatra, hogy nem tanulsz rá rendesen, csak gyorsan átnézed előtte, akkor én ezt a nagy szorgalmat megkérdőjelezném. Nem bántásból, anno én is ezt csináltam, de mindennek mondtam volna magam ezzel, csak szorgalmasnak nem.

jan. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#6 pontosan, igazad van. Ha egy orvostanhallgató őszintén leírja, hogy nem hősnek és természetfelettinek kell lenni az orvosihoz, akkor lepontoznak. Sokak gondolom ezzel nyugtatgatják az egojukat, hogy ők mennyire különleges emberek, hogy elvégzik.

Minden a szorgalmon múlik.

jan. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#6 Szintén hatodéves orvostanhallgató vagyok. Teljesen egyetértek! Az orvosit nemcsak különlegesen okos emberek végzik el, hanem rengeteg átlagos képességű is és olyan is van, hogy valaki a magasan átlag feletti képességei ellenére kiesik az egyetemről, mert nem tanul (ismerek ilyet).

Anno amikor felvételiztem nekem is mondták ezt és nem hittem el, de most hogy nemsokára végzek már én is tudom, hogy a szorgalom és a kitartás legfontosabb.

febr. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!