Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanulmányi pontokon már...

Tanulmányi pontokon már utólag nem lehet javítani, hogy működik az új rendszer? Áok

Figyelt kérdés

2019-ben érettségiztem, eredetileg orvosira készültem. Érettségi előtti évben derült ki, hogy anyukám rákos és mivel akkor 1 évet jósoltak neki így a biosz és kémia emeltről letettem, csak választottam egy ,,könnyű” 5. tárgyat ami a testnevelés lett. Utólag nem is értem miért nem egy közép biosz de ebben a helyzetben nehéz volt tisztán gondolni a jövőre.

(Mindezek oka az volt, hogy ketten voltunk család nélkül, így sem anyagliag sem lelkileg nem ment volna az egyetem csak túl akartam lenni rajta) Az egy évből több lett, tavaly veszítettem el, így már a lelki gondok oldódnak és mivel végig dolgoztam érettségi után már van megtakarításom is szóval még ha nem is diákhitel nélkül (de lehet igen) ki tudnám húzni amíg nem kapok fizetést rezidensként.


Na de most, hogy megismertétek a hátteret:


Ilyen lelki állapotban sem lett olyan rossz az érettségi viszont ahogy értettem és olvastam felvin tanulmányi pontot úgy számolnának, ha nekem az 5. tárgyam az egyetem által megadott tárgyak egyike lenne. (Biosz, fizika, kémia, második nyelv ilyenek)


Kérdésem lényege az lenne, hogy ebben az esetben mivel a tanulmányi pontjaimon már nem javíthatok tesi helyett egy biosz középpel és nem is számolják emiatt csak a duplázás játszik?

Mert ebben az esetben legalább 80 inkább 85% kellene attól függően az intézményi pont mit jelent.


Illetve intézményi pontból az 50 amit az egyetem ad mit takar? Ez vizsga, elbeszélgetés? Mire kell gondolni?


Valahol azt írják ,,könnyebb” lett a felvétel de az eddig olvasottakból én nem így látom ezért is írtam ki a kérdést. C1 nyelvvizsgával és max 50 ponttal amit az egyetem ad (bármi is ez) is csak 90 a pluszpontom ideális esetben. Ott is 10 bukó alapból. Mi még anno az emeltekből +100-ra építettünk.


Előre is köszönöm aki elolvassa és érdemben válaszol.



jan. 23. 20:42
 1/5 A kérdező kommentje:

Közben megtaláltam az egyetemi szóbeli mit takar:


Hagyományos önéletrajz (maximum 1 A/4 oldal terjedelmű) és kézzel írt motivációs levél (maximum ½ A/4 oldal terjedelmű). Az önéletrajz információt tartalmaz a kötelező tanulmányokon kívül végzett esetleges képzésekről/képességekről/érdeklődési körökről is.


- Ajánlólevél, melyet a jelentkező az osztályfőnökétől, vagy egy, a véleménye szerint tanulmányai alatt meghatározó szerepet játszó tanárától vagy munkahelyi vezetőjétől kapott (maximum ½ A/4 oldal terjedelmű).

jan. 23. 20:51
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem anyukád miatt.

Sajnos ha az ötödik tárgyad nincs a felsoroltak között akkor már csak duplázással tudják számolni a pontjaidat.

Azon meg szerintem ne izgulj, hogy nem lesz meg a 100 plusz. Nagyon kevés jelentkező fogja kimaxolni és pont emiatt számítani lehet a ponthatárok csökkenésére.

Sok sikert a felvételihez!

jan. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, a gyors választ is!

Már amúgy is megszoktam, hogy a nehezebb úton mennek a dolgok de emiatt nem szabad feladni :D


Az intézményi pontokkal kapcsolatban szívesen fogadok még válaszokat.

jan. 24. 06:13
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Sajnálom ami anyukáddal történt. A Semmelweison az alábbi lejátszási listáról készülhetsz a szóbelire: [link]

Ezekhez kapcsolódnak majd a meghallgatás kérdései, amelyek az érzelmek felismerésének képességére, a szociális helyzetfelismerésre, a motivációra, a stressz-terheléshez való viszonyra fókuszálnak.


A hosszabb időtartamú filmekben markerek segítségével kb. 10 percnyi szakasz került kijelölésre. Ezen filmek esetében a megjelölt rész képezi a szóbeli felvételi beszélgetés kiindulási alapját.


A beszélgetés célja nem a tárgyi tudás mérése – nem kell “megtanulni” azokat – hanem a kompetenciák, a készségek és a motiváció feltérképezése.


A felvételi meghallgatáson szituációs gyakorlatokkal is találkozhatsz majd, de azok csak lazán kapcsolódnak a videókhoz. A helyzetgyakorlatok típusos orvosláshoz kötődő helyzetek lesznek, a felvételizőknek rangsorolniuk kell az előre megadott lehetséges megoldásokat, a döntésüket pedig indoklással kell alátámasztaniuk.

jan. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
febr. 23. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!