Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most ilyenkor mi történik?...

Most ilyenkor mi történik? (Bukás orvosin)

Figyelt kérdés
Most vagyok elsőéves fogorvosin a semmelweisen, és sajnos a kémia vizsgám nem lett meg. Először január elején voltam vizsgázni ahol megbuktam, majd felvettem 1 hétre rá, viszont azelőtt vizsgáztam sejttanbol is, így nem éreztem azt, hogy elég tudásom van hozzá ezért a kémiát tovább toltam és tegnap mentem el belőle másodjára vizsgázni, ahol ismét megbuktam. Annyira nem hatott meg a dolog mint az első bukás után, illetve sajnos rossz tanárt is fogtunk ki, majdnem mindenki bukott, viszont a probléma a következő, hogy nincs több vizsgaidopont, és azt mondták nem is lesz. Az összes többi vizsgám meglett elsőre negyes otos eredményekkel, csak a kemiaval szívok ennyire. Azt tudom, hogy fel lehet venni cv kurzuskent, és elmenni belőle hamarabb vizsgázni mint biokemiabol, mert ugye a biokemiara épül, viszont nem tudom ez így emnnyire jó ötlet? Egyrltalan így mikor lehet belőle vizsgázni menni? A tavaszi vizsgaidoszakban? Vagy hamarabb? És így ilyenkor is 3 lehetőséggel indulok? Vagy már csak az az 1 lesz meg, amit nem használtam,most el? Nagyon köszönöm előre is a valaszaitokat!

jan. 24. 08:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Elvben TUF-ként kellene működnie... Inkább arra összpontosíts, hogy teljességgel felkészülj
jan. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Az mit jelent? Bocsi teljesen tudatlan vagyok.

Igen legközelebb megtobbet készülök rá, csak nem mindegy hogy a tavaszi félévben lenne belőle vizsga vagy mondjuk 2 hónap múlva 🥲

jan. 24. 09:08
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Elvben mindent tiszta lappal indítasz, ami a félévet illeti... ----nyilván az 1. vizsga a 3. vagy 4. lesz, de adott szemeszteren belül 1.

Hogy mikor, azt a tanszék írja ki...

jan. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nagyon jó, köszönöm szépen!! Így kicsit megnyugodtam
jan. 24. 09:14
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

Csak figyelj oda az egyéb dolgokra:

- lesz x tárgyad mellette

- stressz, önbizalmi faktor, kudarcélmény esetleges hatása

- javuló idő okozta dekonc.

- alternatív programok, barátok, párkapcsolat

- betegség, épp rossz nap, kialvatlanság, bulik...


Nem tudom, melyik okozhat gondot, de ezek beleszólhatnak

jan. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Persze, tudom, hogy nem lesz egyszerű, de hát mi az🥲
jan. 24. 09:29
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Hkrben le van irva, hogy 3 vizsgalehetoseg (3.fizetos) biztositani kell es utovizsgat is

Nezd meg az egyetemed vizsgaszabalyzatat

jan. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
81%
Hogyhogy nincs több vizsgaidőpont? Még pontosan 11 vizsga meg van hirdetve orvosi kémiából
jan. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Utóvizsga héten csak egyszer lehet elmenni egy adott tantárgyból. Sok év tapasztalattal a hátam mögött mondom, hogy a vizsgaidőszak egy logisztikai játék, nagyon ügyesen kell kitalálni mikor mire mész el.

Sajnos az egyetemen nem köteles helyet biztosítani, ha nincs hely egy adott időpontban akkor az annyi volt.

A következő (tavaszi) vizsgaidőszakban megint megpróbálhatod, szintén 3 dobásod lesz

jan. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
#7 : sokszor biztosítják a helyeket, de az első hetekben alig megy el valaki és így a végén nem marad hely. Ilyen esetben nem kötelesek több vizsgahelyet nyitni, mindenkinek megvolt a 3 dobásra a lehetősége, csak nem logikáztak jól.
jan. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!