Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen a klasszika-filológia...

Milyen a klasszika-filológia szak?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok a képzés minőségéről? Akik elvégezték, milyen területen tudtak elhelyezkedni? Itthon vagy külföldön egyszerűbb állást találni? (Külföld alatt Angliára gondolok elsősorban )

jan. 24. 17:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezek az ókori szakok az eltén hagyományosan nagyon magas színvonalúak, de szó szerint. Iszonyúan erős itthon a nyelvoktatás, az egykori csoporttársaim nagy része külföldön doktorált elit egyemeken (én is).


De a diákanyag egyre gyengébb az utóbbi években, annak köszönhetően, hogy a bölcsész szakok megbecsültsége a béka popsija alatt van. Ennek ellenére, ha akarsz és van benned ambíció, nagyon komoly magasságokig eljuthatsz azokkal az emberekkel, akik ott oktatnak. És igen, nagyon egyszerű kijutni vele külföldre, külföldön egy jó egyetemen ledoktorálni és ott karriert csinálni.


Tehát én miután elvégeztem (ennek egy testvérszakját), beiratoztam levelezőn egy gazdasági szakra, elvégeztem és menedzser lettem. Kevesen kutatók lettek, bent maradtak a tanszéken. De általában véve egy ilyen szakra nem azért megy az ember, mert jól akar élni belőle, hanem mert érdekli.

jan. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Arra gondoltam, hogy a szak mellett még elkezdenék majd tanulni két piacképesebb nyelvet amikkel aztán a fordító/tolmács mesterszakra mennék tovább.Szerencsére az angol felsőfokúm addigra mindenképp meg lesz.

febr. 12. 17:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Kérdező, nem akarom elvenni a kedved, de egyre kevesebb fordítóra van szükség a gépi fordítás fejlődése miatt. Ha ezzel tisztában vagy, és így is ez a terved, akkor vedd tárgytalannak a hozzászólásomat, de csak a fordításból valószínűleg nem fogsz tudni megélni.
febr. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát ez nem túl bíztató. Hallottam ilyesmiről, de általában erre szakosodott csoportokban pont cáfolták ezt.
febr. 12. 19:23
 5/5 A kérdező kommentje:
Esetleg van valami más ötleted, hogy hol lehet elhelyeszkedni sok nyelvet beszélőként a későbbiekben? Megmondom őszintén eredetileg elsősorban állatorvos szeretnék lenni, de bármi történhet egy B terv sosem árt.
febr. 12. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!