Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Másnak is ordenáré nehéz volt...

Másnak is ordenáré nehéz volt az egyetem?

Figyelt kérdés
Konkrétan frusztrálóan nehéz tárgyak vannak. Ma buktattak pl. meg harmadszor egy számításokkal teli vizsgán, 8 feladat, ha jó a feladat vége 2 pont, ha nagyon majdnem akkor 1, de valószínű ekkor 0. Tehát egy ketteshez a 8-ból 4feladatot meg még egyet szinte teljesen kell teljesíteni hibátlanul hogy meglegyen az 51%, részpont ugye nem nagyon van. De miért kell ilyeneket csinálni? Mármint hogy direkt kicseszésre megy az egész. Én ezeket úgy oldanám meg hogy minden 5pont mondjuk és akkor teljesen jogosan lehetne adni részpontokat. De re geteg igazságtalanság és ilyen undorító dolgot tapasztalok/tapasztaltam már, nem egy intézményben. Ez konkrétan MSc és itt mintha hatványozódtak volna ezek. Más is érzett így? Megcsináltátok azért? Értem én hogy első 2 félév tele szórótárgyakkal, de ez semmiről nem szól csak a szivatásról.
jan. 26. 20:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nézd azt az oldalt:

ha valaki kb tudja a feladatot, az nem tudja a feladatot.


vagyis az életben nincs részpontszám. helyes döntést hozol, helyes adatot kezdesz el elemezni vagy nem. Ez a kérdés, senkit nem érdekel a mögöttes blabla.


Nem mondom, hogy nem védhető az álláspontod, de ezt az oldalt is nézd

jan. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

Máshol is szenvedés van.

Nálunk volt feleletválasztós teszt, ami jónak hangzik, de a pontozás a következő: Jó válasz 3 pont. Rossz válasz -2, ha nem választok semmit, akkor -1. Így születtek 0 pont alatti ZH eredmények is. A vizsgán a beugró szintén hasonló volt. Ha a beugrón túljutottál, akkor mehetett a szóbeli, ahol záporoztak a keresztkérdések. Nem volt elég bemagolni a tételeket, mint egy verset. Ha kiszimatolták, hogy nem érted a témát, akkor elkaszáltak.

Vizsgára a kurzus 15%-a jutott csak el. A vizsgán több mint a fele megbukott.

Háromszor kellett felvennem a tárgyat, mire sikerült. Szerencsére nem épült rá semmi.

jan. 27. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Középiskolában 25%-tól adják meg a kettest az egyetemen meg 50%-tól. Én inkább ez utóbbival értek egyet. Azért jársz egyetemre mert tanulni akarsz. A gimiben burokban éltél és babusgattak.


Középiskolában ha valamit elszámoltál és a hibás eredménnyel azután jól számoltál akkor kaptál egy csomó pontot és akár ötösre is érettségizhettél. Építészmérnökként ha elrontod az alapozást de a falat és a tetőt tökéletesen csinálod meg akkor összedől a ház ergo megbuksz mint építész.


Ha a tantárgyad másnak sikerült de neked nem akkor nem biztos hogy a számonkéréssel van probléma.

jan. 27. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
21%
Fingom sincs miről beszélsz, pedig proginfóra járok. Nem minden egyetemen szívatnak szét, gondolom te valami Pesti elit helyre jársz (ELTE, BME). Én a vidéki egyetemen nevetve írok hármasokat, mondjuk ez már a másik véglet ami szintén nem jó irány.
jan. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én arra a végkövetkeztetésre jutottam, hogy ez teljesen szándékos és abnormális.


Normál esetben pedig ki kellene rúgni azokat az oktatókat, akiknél mindenki megbukik, mert az nem lehet, hogy 100, magas pontszámmal bekerült diákból mindenki hlye....


Ott meg kellene vizsgálni az oktatási módszert, mert lehet a prof zseniális koponya, csak épp tanítani nem tud.

jan. 28. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%

"de ez semmiről nem szól csak a szivatásról."


Itt a lényeg!

jan. 28. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk BMEn egy tanár pontozott úgy hogy a jó végeredmény max pont a rossz pedig nulla, és nem adott semmi részpontot. De szerencsére az anyag második felét egy másik tanár tanította, és ő osztotta ki a ZHkat. Mi meg odamentünk hozzá szünetben hogy nem vagyunk hajlandóak elfogadni ezt a javítást mert teljesen nonsense, és kérjük a pontjainkat. Ő pedig szünetben szépen újrapontozta mindenkinek a ZHját. Szóval meg lehet oldani minden problémát, csak kommunikálni kell.
jan. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kozgazdasz szakra jarok, es az osszes szamolos targyam tesztes. Meg sem nezik hogy szamoltal. Arra kivancsiak jol ki tudtad-e szamolni. Soha semmi reszpontszam nincs, de ez igy van jol. Aki pedig ennel komolyabb szakot csinal esetleg, ott meg inkabb elvarhato lenne ez.
jan. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
PTE-re járok tanárszakra. Átérzem. De én lehet otthagyom az egészet a búsba. Sok esetben egy szakma sokkal jobb választás.
febr. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!