Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit érdemes beírni a SOTE ÁOK...

Mit érdemes beírni a SOTE ÁOK után?

Figyelt kérdés
Az első helyre mindenképpen a Semmelweis ÁOK-t szeretném beírni. Vidékre nem szeretnék menni, így a többi orvosi nem játszik. Második helynek a FOK-ot gondoltam beírni, mert onnan elvileg át lehet jelentkezni az ÁOK-ra évveszteség nélkül. Ez igaz? Illetve van még valami olyan kar, ahonnan ezt meg lehet tenni? Ha nincs, akkor szerintetek beírjak még valamit az ÁOK és a FOK-on kívül, hogy ne töltsek egy évet tanulás nélkül és essek ki a rutinból? Nem tudom mit lehetne még beírni, a kémiát jobban szeretem, mint a bioszt, viszont a gyógyszerészet nem érdekel.

jan. 28. 14:31
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

Elvileg egy teljes tanév (két aktív félév) után lehet leghamarabb átjelentkezni a FOK-ról az ÁOK-ra, de egyrészt ehhez minimális előfeltétel a legalább 3,51-es átlag mindkét félév végén, másrészt nincs semmi garancia arra, hogy még ha meg is vannak ezek az átlagok, helyt adnak az átjelentkezési kérelmednek. Az elbíráló bizottság ugyanis indoklás nélkül is, vagy szubjektív és rajtad kívülálló szempontok alapján (pl. helyhiányra hivatkozva) is elutasíthat. Más szóval ha csak a második helyen megjelölt FOK-ra jutsz be, és egy évet ott tanulsz, akkor reális esélye van annak, hogy első év végén benneragadsz. S akkor nemigen tudsz mást tenni, kényszerből folytatnod kell a fogorvosit. Szóval az FOK második helyen való megjelölése egyáltalán nem kockázatmentes, és ezért csak akkor válaszd, ha el tudod magadat képzelni fogorvosként is.


Én a helyedben nem jelölnék meg harmadik helyen semmit, ugyanis átjelentkezni évveszteség nélkül más szakról biztosan nem lehet (sőt BSc képzésekről elvi lehetőség sincs az átjelentkezésre), s ha valahova beiratkozol, csak fogynak az állami féléveid, s így esetleg olyan helyzetbe kerülhetsz, hogy ha egy év után felvételivel bejutsz az orvosira, az orvosi utolsó évére átraknak költségtérítésesre, s fizetheted a milliókat. Egyébként ettől függetlenül is eszedbe ne jusson jobb híján harmadiknak az ELTE biológiát vagy kémiát megjelölni. Aki így tesz, megbánja. Nekem volt ismerősöm, aki ezzel pórul járt. Ezek a szakok dögnehezek, nem parkolópályának valók. Agyontanulod magad, lényegében úgy, hogy néhány tárgynál többet egészen biztos, hogy az orvosin nem tudsz elfogadtatni, miután egy megismételt felvételivel oda bekerülsz. Ha nem sikerül bejutnod az orvosira, inkább az emelt érettségik megismétlésére, esetleg egy nyelvvizsgára koncentrálj. Így jársz jobban, hidd el.

jan. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"így esetleg olyan helyzetbe kerülhetsz, hogy ha egy év után felvételivel bejutsz az orvosira, az orvosi utolsó évére átraknak költségtérítésesre, s fizetheted a milliókat"

Ez nem teljesen így van. Aki ÁOK-ra jelentkezik neki a 12 államilag támogatott félévek helyett 14 jár. Így ha átjelentkezik 1 év után és csúszás nélkül végigcsinálja az orvosit akkor pont nem kell fizetnie.


Kérdező, szerintem nem érdemes beírnod más szakot ami valójában nem érdekel, én nagyon kiégtem benne, amikor olyan tanultam ami nem érdekelt. Más, "könnyebb" szakokról nincs átjárási lehetőség orvosira, esetleg csak GYTK-ról de az meg ha nem érdekel szintén nincs értelme jelentkezned.

Ha esetleg nem jutsz be idén szerintem a legcélszerűbb neked ha elkezdesz valahol segédápolóként dolgozni. Így valamennyire bele is látsz az egészségügybe és plusz pontokat is kapsz rá (már ha nem maxoltad ki őket eddig)

jan. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Az új rendszerben eddig 50 pontot szedtem össze az intézményi pontokból a SOTE-ra (angol C1 és művészeti alapvizsga), így ha 50 pontot kapnék a szóbelire, akkor meg lenne a 100 pont.

Emellett 5 éves gimnáziumba járok természettudomány tagozatra, így végig emelt óraszámban volt mind a biosz, mind a kémia.

A bizonyítványi pontokat is maxolom.

Tehát csak egy jó érettségit kéne írni, amire elvileg minden esélyem megvan.

Eredetileg csak az SE-ÁOK-t akartam beírni, semmi mást, de mások szerint ez nem annyira jó ötlet, ezért kezdtem most körbejárni a lehetőségeket.

jan. 28. 15:59
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben nem zárnám ki a vidéki egyetemeket sem. Nem biztos, hogy rosszabb húzás egy évet mondjuk Szegeden eltölteni, mint arra blazírozni, hogy a megismételt emelt érettségi majd sokkal jobban sikerül. Mindenki kifoghat egy rossz napot sajnos, amikor nem fog az agya, s akkor megint ott vagy egy évvel később, ahol a part szakad.
jan. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A személyiségem és a kollégium két összeférhetetlen dolog :D

Az albérlet pedig nem fér bele anyagilag.

jan. 28. 17:04
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért zárod ki a vidéki egyetemeket? Itt nem olyanok az albérletek árai, mint Budapesten. Nem kötekedni szeretnék, csak őszintén érdekelne :) az oktatás mind a 4 egyetemen erős, egyik diploma sem ér többet a másiknál.
jan. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Apukám egyedül nevel, anyukám semmi gyerektartást nem fizet, szerintem ennyi elég is :D
jan. 31. 17:20
 8/10 A kérdező kommentje:
Viszont jelenleg szívem szerint lehet, hogy szívesebben járnék vidékre, nem hallok jókat a SOTE-ról
jan. 31. 17:28
 9/10 anonim ***** válasza:
71%
Nagyon sajnálom. Azt teljesen megértem, hogy koliba nem akarsz menni, én sem voltam soha kollégista, nem tudtam volna ilyen körülmények között tanulni. Én Pécsre jártam és nagyon szerettem, szívből ajánlom, ha esetleg opció lehet mégis majd. Nagyon családias a légkör!
jan. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hogy döntöttél?
márc. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!