Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jövőre nézve érdemes még a...

Jövőre nézve érdemes még a gépészmérnöki pályát választani?

Figyelt kérdés

El fogok tudni ezzel helyezkedni? Mennyi potenciál van még ebbe a szakba? Érdemes még ezt választani ha az embert érdekli a szerelés, bütykölés, tervezés?

Mindenhol a robotizációt és elektromosságot emlegetik ezért kérdezem.



jan. 28. 17:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

(ezt gépész hallgatóként mondom)


A gépészmérnök általában dolgokat tervez, persze ez valamennyire függ attól hogy azon belül mire specializálódik, és ez valamennyire ugyan lehet hogy meg fog változni ahogy fejlődik a technológia, de tervezni mindig kell majd dolgokat, nem fog a szakma eltűnni, csak átalakul (mint ahogy az emberek alkalmazkodtak a különböző cad/cam/fea programokhoz, majd most is fognak)


Lehet érdemes lenne megnézned hogy egy mechatronikai mérnök mit csinál, ők foglalkoznak robotokkal, elektronikával is, bár azon belül is van egy csomó specializáció.

jan. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem akarlak lebeszélni, de már szerintem nem olyan menő, mint 10-15 éve. A menő alatt azt értem, hogy jól fizet. Én proginfós vagyok, már jó pár gépész ismerős írt, hogy váltani akar.

Én ha újra kezdhetném, akkor mérnökonfóra mennék, szerintem az a legtutibb. Vagy a villamos.

jan. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is volt gépész hallgató vagyok. Hagyd a fenébe szerintem.Fizetésben,megbecsültségben már sajnos ott van a szakma ahol egy közgazdász kb,sőt Pesten még sokkal több lehetősége van egy gazdaságisnak.Én több helyen is dolgoztam,eléggé leterheltek mindenhol,mivel látták hogy vágom a témát mindent a nyakamba akartak varrni,fizuemelés persze minimális volt. Én jelenleg ott tartok hogy a jelenlegi helyemen elkezdtem projektmenedzserkedni,ez talán kis kiugró lehet a nagyátlag f*stengerből,de majd meglátjuk. Én megbántam hogy a Corvinusos-BGE-s bulik helyett a BME-n való éjszakázást meg szenvedést választottam... RIP
jan. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

El lehet vele helyezkedni, megbecsült, de nem különösebben (mint egy közgazdász, jogász, építőmérnök...). A gépészmérnökök helyzetét mutatja, hogy már talán 12 helyen lehet gépészmérnöki diplomát szerezni Magyarországon, nagyon (talán túlságosan) felfuttatták az utóbbi 10-20 évben).


A villamosmérnök, mechatronikai mérnök, mérnökinformatikus, programtervező informatikus szerintem is jobb választás, ha van hozzá affinitásod.

jan. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Villamos és informatikai mérnök jobb az tény. De a gepesz meg jobb mint egy epìtész, agrár, közlekedés meg hasonló mérnök. Sokan vegeztek ezen a szakon így már nincs akkora hiany. De viszont árnyalja a dolgot hogy baromi sok helyre kell belőlük ember, szinte minden komolyabb gyárba ahol termelés folyik. Aztan ezen kívül van tervezes, sales, minosegugy stb.
jan. 30. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Èpìtőmérnök vagyok. Gepesz kollégák altalanossagban sztem 10-15 % al jobban keresnek mint én. A villanyosok olyan 30 %al. Leglabbis ha saját ismerősi körömből akarnék valamiféle átlagot mondani
jan. 30. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Gépészmérnökből túlképzés van, ezért nem emelkedett olyan szinten a fizujuk mint egy IT-snek, villamosmérnöknek. Ezekhez képest valamivel könnyebb is elvégezni.

Tény, most az IT-vel, villamos/energia mérnökivel, mechatronikával lehet a legjobban fizető állásokat találni.

De hogy ne lenne egy gépészmérnöknek munkája? Nonszensz. A fizetése középkategóriás, de attól függ mit tartasz annak.

Ma Magyarországon a legtöbb diplomás 350-400 nettó között lavírozik 1-3 év tapasztalattal. A gépész, vegyész, anyagmérnök stb középkategória, olyan nettó 5-600. A fentebb felsoroltak pedig nettó 600-tól a csillagos égig.

Valahol 1-3 év tapasztalattal, valahol azonnal elérhető szintek ezek, sőt, sokkal több lehet az évek múlásával.

De nem, a sztárszakok (IT stb.) sem nyújtanak biztos jövőt. Nekem is van nem szakmájában dolgozó villamosmérnök barátom, mert megcsinálta, de nem szereti, és van infós ismerősöm, aki dolgozik benne, de biorobot szinten, alig keres 400-at, 5 év tapasztalattal, mert szereti valamennyire, el is végezte, de nem tehetséges benne, és ezt látják a munkáltatók is.

jan. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!