Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Számvitel msc-vel milyen...

Számvitel msc-vel milyen lehetőségek vannak?

Figyelt kérdés
Megéri szerintetek elvégezni? Milyen magasabb pozíciókat lehet vele betölteni, mint egy alapszakos diplomával? Vidéken is lehet értelme ilyen végzettséggel rendelkezni? Köszönöm!

jan. 29. 10:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg is ezen a szakon tanulok. Nálunk a szakirányok nemzetközi számvitel és könyvvizsgálat, valamint üzleti elemzés. Ha vannak ambíciód a későbbiek folyamán könyvvizsgálói képzést elvégezni, akkor több modult is beszámítanak a számvitel Msc képzésről. Nemzetközi számvitel szerint főképp Bp-i központtal rendelkező cégek könyvelnek. Ahol én lakom, itt jelenleg nem tudok olyan céget, ahol ezt alkalmazzák.

Nekem terveim között szerepel későbbiek folyamán Bp-i munkavállalás, ahol ez előnyt jelenthet. Illetve jelenlegi munkahelyen, ha lesz előrelépési lehetőség, akkor bízom benne hogy figyelembe fogják venni.

febr. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szia, köszönöm a válaszod! Könyvelőként dolgozol mellette? Neked az alapszakod pénzügy-számvitel volt? Szerinted van esély más alapszakkal is bekerülni/elvégezni? Bocsi a sok kérdésért, most indulnék el ebbe az irányba.. Bp nekem 50km, home office lehetőséggel még el tudnám képzelni..de pont ettől tartok igen, hogy csak budapesti munkahellyel van értelme elvégezni.
febr. 6. 12:13
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

- Én kontrollerként dolgozok jelenleg főállásban.

- Alapszakom pénzügy számvitel volt nekem is.

- Van esély más alapszakkal is, de jó ha van már számviteli ismeret valamennyi. Pl. tartozik és követel oldal, számlaosztályok. De mindent nagyon alaposan elmagyaráznak menet közben is. Nekünk már nem volt sima számviteli (alapok) óra, csak a többi szakon. Ez az alapozó tárgy volt. Max. ezt pluszba érdemes lehet végighallgatni, vagy lehet kreditpótlásba kell is.

- Próbálok másodállásban könyvelési pozíciókat keresgélni. Csak néha-néha pályázok, ha távmunka végzéssel megoldható lehetőségek jönnek szembe.

- Nyelvtudásra mindenképp érdemes figyelni, angol elvárás a legtöbb helyen. Ezt érdemes lehet felhozni egy használható szintre.

- Nem a legkönnyebb szak a Gtk-n ezt már lassan a képzés vége felé meg tudom ítélni. Igényel felkészülést, de egyébként bőven teljesíthető!

Remélem tudtam segíteni!

febr. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, sokat segítettél!:)

Elte gtk-n tanulsz? Írásbeli felvételiről tudsz esetleg még valamit mondani?

febr. 8. 23:45
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ott tanulok!

Az írásbeli nem olyan vészes. Csak az lehet a zavaró, hogy a Vizsgaközpontba kell megírni. Egy szinte ugyanolyan felület mint a Moodle, részletesen elmondják hogyan és milyen adatokkal kell belépni (többször is). Kisebb logikai feladatok voltak az első részben. Valamint három darab szakmai szöveg volt (szaknak megfelelő) megadva. Ebből kettőt kellett kiválasztani és az ott megadott kérdésekre válaszolni. Egyik volt számolós belőle, ami vezetői számviteli témát érintett. A vizsga kb. 1 óra volt.

febr. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!

Háát nem tudom mennyi esélyem lenne bekerülni úgy, hogy más alapszakon végeztem, csak számviteli alapok tárgyat tanultam..

febr. 10. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!