Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan készüljek fel egyetemre?

Hogyan készüljek fel egyetemre?

Figyelt kérdés

Miskolcon a mérnökinformatikára szeretnék jelentkezni, és már előre szeretnék felkészülni matematikából és fizikából. Oldjak meg érettségi feladatokat, vagy pedig kezdjek el tanulni pl deriválást, integrálást és ilyeneket? Fizkia még rosszabb, 4 év alatt egyszer volt fizika tantárgyam, és az is kifejezetten gyenge volt.


Mit tanécsoltok, hogyan kezdjek el készülni, illetve felzárkózni fizikából? Sajnos nincs ismerősöm aki oda járna, így jegyzeteket sem tudok kérni tőle, hogy miket vennének, és interneten sem jártam sikerrel ezügyben



jan. 30. 23:20
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Először tudd a matek-fizika emelt anyagot, azután lehet továbbiakon gondolkodni.
jan. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Nem ezzel a szakkal van tapasztalatom, általánosságban írok csak.

Tanuld meg az emelt érettségi követelményeit. Attól, hogy felvesznek a szakra az emelt nélkül(nem tudom, nem néztem utána), el fogják várni, hogy tudd a követelményt

Egyetemi jegyzetet ne kérj, mert sikítva fogsz menekülni. Legyenek jó alapjaid, aztán ami egyetemi anyag, azt majd egyetemen megtanulod.

jan. 31. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 steven95 ***** válasza:
84%

A határérték, deriválás, integrálást mind fogják tanítani, de gyors tempóban, így jobb ha már most megismerkedsz vele hogy ne legyen annyira új, bár szerintem ehhez azért kellene külön tanár. Fizikából meg szerintem az elektronika mindenképp, azaz elektromágnesesség, de azt is simán oktatni fogják, de végső soron az is matek matek hátán. Így a matek analízis mindenképp, tehát deriválás, integrálás, sorok, vektorok, mátrixok, azaz lineáris algebra (bár ez már nem annyira gimis, de egyszerűbb) aztán programozás. Letöltesz valami kis program író szoftvert, és a youtube teli van tutoriállal, meg megtanlod az alapvető programozási szerkezeteket. Ilyenekkel felkészülhetsz.

Ha kell segítség tanulásban, szívesen segítek, ajánlani, magyarázni feladatot, elméletet. (Bár a proginfóhoz nekem semmi közöm)

28F

jan. 31. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Anno mikor én kezdtem ezt a szakot volt felkészítő tábor. Matek, fizika.

Nem tudom még mindig van-e.


Viszont az alapoktól oktatnak mindent, mivel nem kötelező a szakhoz se az emelt matek, se a fizika.


Ha bejársz órákra, gyakorlatokra, figyelsz, jegyzetelsz akkor meglesznek a tárgyak.

jan. 31. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! : )
jan. 31. 15:55
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Matekból teljesen felesleges az emelt, ne pazarold rá az idődet (lentebb kifejtem), fizikából viszont sajnos muszáj az emelt anyagot megtanulnod.


Azért felesleges az emelt matek, mert nincs benne annyi releváns anyag és a feladatok feleslegesen fejfájósak. Ami neked a legfontosabb, azok az azonosságok és algebra. Minden más könnyen tanulható, de ha ezek nem mennek kézség(!!) szinten álmodból felkeltve, akkor te is azok közé fognak tartozni akik átlagos integrálás miatt sírnak és nehéznek tartják a matekot.



Rengeteg embert korrepetáltam matekból és nem az integrálás a nehéz, azt egy nyolcadikosnak is eltudod magyarázni, deriválást meg pláne… A legtöbb embernek hiányzik a stabil algebra és az azonosságokat teljesen elfelejtik egyetemre. Ha nem vagy ezekben magabiztos, akkor teljesen természetes, hogy elvérzel egyetemen, mert ott csak egyenletekkel fogsz foglalkozni, nem tételeket lesz nehéz megtanulni vagy megérteni miről van elméleti szinten.

febr. 2. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!