Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Volt már olyan érzésetek hogy...

Volt már olyan érzésetek hogy baromira elszúrtátok a szakdoga témaválasztását?

Figyelt kérdés

Napok óta nem alszom

Nagyon ideges vagyok hogy ezt baromira elszúrtam

Nem lesz elég anyag

Nem fogom tudni megírni

Nem tudom mi tevő legyek

Kéne már valamit küldeni a konzulensnek de nagyon nem haladok

És nagyon félek hogy sosem lesz kész


febr. 8. 07:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sok hallgatónak van egy ilyen pánik időszaka a szakdolgozat körül, ne aggódj. Nagy lépésenként gondold át, hogy miket kell csinálni, utána be tudod osztani, hogy na most szakirodalmat gyűjtök, most olvasok, most megtervezem/kiértékelem a saját kutatásom, stb. Mi a téma, miért érzed úgy, hogy elrontottad a választást? Nem akarod ezt csinálni vagy csak hirtelen nem találtál hozzá irodalmat? Mit mond a konzulens? Gondolom ha elvállalta a cím/kutatási terv alapján, akkor ő nem tartja esélytelennek. :)

Kérdésre válaszolva, éreztem már igen, nekem a témával volt problémám, útközben rájöttem, hogy nem is erről a tudományterületről szeretnék írni, csak ami tetszett volna, olyasmi nem volt hirdetve. A megoldás végül témaváltás lett, teljesen újrakezdve egy sokkal nehezebb kutatással, amihez hasonlót sem csináltam soha. Emiatt persze voltak megingásaim, hogy nem fogom tudni megcsinálni, nem elég hozzá a tudásom/módszertani ismereteim, de egy kis kitartás, kemény munka meg legfőképpen egy jó témavezető ezen is segít túllendülni. :)

febr. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
14%
Brühühü
febr. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

1:

A téma mindenkinek adott.

Több könyvtárban voltam és nem találtam megfelelő, aktuális anyagot.

Tudom hülyeség volt, de én tanért választottam. Ez a téma sosem állt hozzám közel, viszont ő az a tanár akivel lehet is kommunikálni, válaszol az e-mailre, személyesen is szóba áll az emberrel, nem az a fajta aki fél év múlva sem válaszol, úgy kell levadászni az iskolában.


A konzulens elvállalta, de szerintem nem nézett utána, a kiválasztott szervezetnek. (ez volt decemberben)

Jó lenne a héten legkésőbb jövőhéten küldeni neki valamit, mert a vázlaton kívül még nem sikerült... Viszont azt érzem, hogy már a szakirodalomnál elakadtam és nem akartam vele úgy konzuétálni (jövőhéten már febr közepén) hogy még nem is írtam semmit, (szakirodalmat) szerettem volna úgy találkozni vele, hogy már valamit küldtem...


Ezért nem tudom, hogy kérjek tőle időpontot, (szerintem ad jövőhétre) vagy próbáljak meg valamit összeírni addig, mert az elég ciki, hogy van 8 hetem és úgy megyek oda, hogy még a szakirodalommal is bajban vagyok.


"Kérdésre válaszolva, éreztem már igen, nekem a témával volt problémám, útközben rájöttem, hogy nem is erről a tudományterületről szeretnék írni, csak ami tetszett volna, olyasmi nem volt hirdetve"

Na nekem volt hirdetve, de másik tanárnál, akit nem ismerek. Változtatni már nem tudok/ nem is akarok (szívem mélyén bánom hogy nem voltam bátor de ezen már nem lehet változtatni). Így sikerült nem témát, hanem tanárt választanom.


Köszi a bíztatást!


2:

Süt rólad az értelem, a 0%-kal biztos sok szakdogát írtál már.

febr. 8. 10:40
 4/18 anonim ***** válasza:
58%
Minél előbb menj el hozzá, hátha tud olyan módosítást javasolni, amivel jól jársz.
febr. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Szintén zenész, téma közel áll hozzám, konzulens a tip-top felkészült tanár ezért választottam őt, de most kb azt érzem, hogy sz..ik az egészre, de csinálom ahogy tudom lesz ami lesz...


2# Köszi jót nevettem a kommenten :D

febr. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%

Te egyébként pszichés zavaroktól szenvedsz vagy van valami idegrendszerbeli problémád hogy nem tudsz aludni és stresszelsz egy olyan jelentéktelen dolgon mint a szakdolgozat?


Jó eséllyel végig sem olvassa a bíráló csak megnézi, hogy a formai követelményeknek megfelel-e, max belelapoz és kész. Amelyik egyetemen komolyan veszik a szakdolgozatot az esetleg olyan értéktelen büfészakok ahol viszont a diplomának nincs semmi értéke és mehetsz a mekibe akár lediplomázol akár nem. Én életemben 1 BSc szakdogát csináltam és 1 MSc diplomamunkát - mindkettőt összecsaptam mégis jeles lett, mert formailag teljesen kielégítette amit előírtak a szakdolgozat követelményekben. Pár nap alatt simán megírható.

febr. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

6:

Igen, képzeld nekem vannak.

Nem vagyunk egyformák, nem hiszem hogy egy a családi helyzetünk.

Nekem nincsenek szüleim, az én "családomban" senkinek sincs diplomája, nem volt jó gyerekkorom, nem volt kihez fordulom sem tanulás sem anyagiak sem más téren.

Örülünk neki, hogy te összecsaptad a dolgozataid és ötös lett. Valószínűleg te ilyen "képességeket" örököltél, nem te vagy az első diplomás a családban... Én nem ezt örököltem.

Van még kérdésed?

Ne hasonlítgasd magad máshoz, nem vagyunk egyformák, nekem senki nem segített a tanulásban soha. Nem tudom te milyen iskolában végezhettél, de azt eléggé kétlem, hogy végig sem lapozza a bíráló, ugyanis nekünk folyamatosan hetente küldeni kell hol tartunk , ezért is vagyok ideges hogy sehol sem...

Elképzelhető, hogy te büfészakot végeztél, azért sz@rták le nálatok, én nem azt tanulom.

febr. 8. 16:05
 8/18 anonim ***** válasza:
36%

#2es vagyok.


Igen, írtam már egy szakdogát, ami 5ös lett, két TDKt és most fogom írni a diplomamunkámat. Szóval jah, süt rólam az értelem és sok ilyen dolgot írtam már jól mondod. És Fizika képzésen, nem büfészakon mielőtt ezzel jönnél.


Explicit írod hogy a konzulensed olyan tanár akivel lehet kommunikálni és segítőkész. Akkor miért nem kérsz tőle segítséget, amikor amiatt van hogy segítsen, ahelyett hogy itt panaszkodsz.

febr. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

8:

6-os lett, nem?

Ha ennyire okos vagy itt a gyakorin miért értél el 0%-ot?

Mindenki hülye, csak te vagy helikopter?


Az eddigi félévekben, az volt a tapasztalatom, hogy lehet vele kommunikálni.

Ez a félév nemrég kezdődött, nem találkoztam még vele, illetve ezidáig még nem reagált a megkeresésemre, természetesen már kerestem. Elég sokan írnak nála szakdogát (15 fő). Elképzelhető, hogy most nem fog mindenkinek olyan gyorsan reagálni, mint szokott.

febr. 8. 17:12
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

20on áll éppen, és az előző válaszom idején is. És mondjuk amiatt mert amilyen választ írtam, aminek mondjuk semmi köze az egyetemi tanulmányaimhoz ha belegondolsz.


6ost nem lehet kapni, szóval azt nehezen, de kitüntetéses lett a diplomám, szóval lehet mondani hogy jobb mint az 5ös valamennyire.

febr. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!