Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pécsen, vagy Nagyatádon hol...

Pécsen, vagy Nagyatádon hol lehet tanulni cukrásznak érettségi után?

Figyelt kérdés

Nekem olyan nappali tagozatos kéne, ami államilag támogatott,( a legjobb olyan lenne, ahol ösztöndíjat lehet kapni, ha elég jó vagy) és megfelelő szintű oktatást biztosít.


Több helyet is láttam, de nem tudom, hogy melyik a legjobb, és hogy hol lehet kapni ösztöndíjat, ami nekem. Elég fontos lenne, hogy a suli mellett munkával mdgkeresett pénzt esetleg ki tudjam egészíteni, vagy amíg nincs munkám, arra tudjak támaszkodni. Sqjnsk a dolgok nagyon nem úgy alakultak, ahogy terveztük, ez már így kb. az utolsó utáni esély.



febr. 8. 17:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg érettségi után két év lenne tanulói jogviszonyban a képzési idő, de erre olyan kicsi az igény, hogy nem indulnak ilyen osztályok. Ha szept.1-én nem töltötted még be a 22. életévedet, akkor jelentkezhetsz 3 éves képzésbe, a közismereti tárgyak alól pedig felmenteted magad.

Az ösztöndíj-szabályok a teljes szakképzésben egységesek. 9.-ben nettó 16eFt/hó. Utána a duális képzésben veszel részt, akkor munkabért kapsz, ami 100eFt, ebből SZJA nem, de járulék még lejön. Ha pedig iskolai tanműhelyben vagy, akkor tanulmányi eredménytől függ, de ennél kevesebb.

A cégek dolgoztatnak, de csak vizsga előtt kb. két hónappal kezdenek el felkészíteni a vizsgára. Ez a vizsgán való átmenéshez elég, de a mesteri szinthez még fejlődnöd kell a későbbiekben.


A másik út a felnőttoktatás, akkor valahol el kell helyezkedned, ami elég rugalmas ahhoz, hogy hetente kétszer valamivel előbb elengedjenek. (Vagy nem, de akkor nincs pénzed, se ingyenes orvosi ellátásod). És jársz egy cukrász felnőttképzésbe, pl. heti 2 délután-este.

febr. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
1 köszönöm, de nekem konkrét iskola kéne. Anya azt mondta, hogy ma kell leadnom a jelentkezést.
febr. 11. 10:13
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha 8.-os vagy, de nem vagy az. Normál felvételi eljáráson kívül is lehet jelentkezni, felhívod az iskolát, mondják a teendőket.


Pécsett a Keróban (=Zsolnay) van cukrász szakma, meg cukrász szaktechnikus is. Érettségi után az 2 év tanulói jogviszonyban, ha indul, kérdezz rá, Neked az lenne a legjobb. A sima cukrászuk duális képzésben megy, legalábbis egy rokonom úgy csinálta - voltak problémái a képzőhellyel, de végül megszerezte a szakmát (és most tanul egy másikat).

Pécsváradon van pék-cukrász képzés, szintén duális képzésben megy, a pécsi Aranycipóban van a gyakorlat, jellemzően.


Nagyatádot azt nem tudom, de itt rákeresel és térképen kiírja, hol van az adott szakma: [link]

febr. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!