Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Minek érdemes tovább tanulni?

Minek érdemes tovább tanulni?

Figyelt kérdés

02.15. re kell le adni a jelentkezést egyetemekre, de én még nem igazán tudom, hogy minek szeretnék tovább tanulni. Szeretnék majd egyetemre menni csak még nem tudom milyen szakra. (Akár külföldre is Angol vagy spanyol nyelven tanulni) Angolból C1 szinten vagyok spanyolból meg b2 És szakmát is szeretnék tanulni csak még nem tudom milyet (Ezt lehet hogy egyetem előtt).

Amik érdekelnek:

-Táplálkozási tanácsadó vagy egészséges étkezéssel foglalkozó szakmák

-Ingatlan körbe vezető (nem tudom ennek mi a pontos neve)

-Social Media Manager (Ezt tudom, hogy lehet egyetemen tanulni csak fizetős)

-Utazás szervező

-Tervező (Hirdetés, plakát,)

-Repülőgép pilóta (leginkább személyt szállító, itt asszem orvosi vizsgálat van, és drága. Ez azért érdekelne, mert tudnék utazni)

-Divat tervező (Igazából érdekel a divat)


Amit szabad időmben csinálok hobbik:

-festés

-zenét hallgatok, filmeket sorozatokat nézek

-Fotózgatok főként tájat (naplemente) meg ami úgy tetszik

-kerámiázok is ezt is szeretem csinálni

most nem jut eszembe más


Valaki tudna ajánlani valamit vagy tanácsot adni?

Előre is köszönöm hogyha végig olvastad és hogyha tudsz tanácsot adni azt is!



febr. 8. 17:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy van, amit most kihagyok, de később még eszembe jut


- táplálkozás: dietetikus BSc, szakmák közül cukrász, pék, szakács? A hobbijaid alapján én a cukrászt gondolnám a legjobban hozzád illőnek, hiszen ott is fontos a kézügyesség, kreativitás

- ingatlanos: léteznek konkrétan ingatlanos OKJ-k, ezek általában fizetősek. Esetleg nagyobb nevű ingatlan irodáknál érdeklődd meg, hogy van-e felvétel, van, ahol veszik a fáradságot és betanítanak. De szerintem ez nem annyira biztos talaj, hiszen teljesen attól függ a bevételed, hogy sikerül-e eladnod valamit

- utazás szervező: van érettségi utáni szakképzés és egyetemi szak is ami ezzel foglalkozik, turisztikai irányzatban érdemes nézelődnöd

- Tervező, vagyis grafikus, ugyanúgy vannak képzések, mint az előzőnél, keress konkrétan grafikus képzéseket

febr. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Elolvastam az írtakat, eszembe jutott pár szak:

- Kereskedelem és marketing: Social Media Manager, Tervező vagy grafikus vonal, fotózás és kreatív dolgok alapján gondoltam.

- Turizmus irányban: utazás szervező, ők csak ülnek egy irodában és szervezik mások útjait. Ez nem annyira érdekes szerintem. Nyelvtudás miatt idegen vezető is eszembe jutott.

- Repülőgép vezető helyett inkább légiutas kísérő / stewerdess. Ők is baromi sokat utaznak és a nyelvtudás szintén előny.

- Elvetném az ingatlan közvetítőt, kell hozzá egy jó értékesítési véna.

- Szintén elvetném a divat tervezőt. Külföldi iskolák jöhetnek szóba jobbára, ami nagyon költséges lehet. Ugyanúgy a budapesti iskolák is. MOME-ra nehéz bejutni államilag támogatott képzésre. Metropolitan Egyetem kreatív képzései pedig csak önköltséges formában indulnak.

febr. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
1,2 Köszönöm!
febr. 9. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!