Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tájépítész alapképzésről...

Tájépítész alapképzésről tovább lehet menni építész mesterképzésre?

Figyelt kérdés
Különbözeti vizsgákkal megoldható vajon?

febr. 10. 00:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Még az épìtész sem egy agyonfizetett szakma itthon , pláne a mernökök között, a tajépìtész meg még kevésbé az. Szoval nagyon meggondolnám, hogy elvegezzem-e a tájépìtészt. Ha már megvan az a kepzes akkor a válaszom tárgytalan.
febr. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Még nincs meg.
febr. 10. 22:52
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor igazából ahogy érzed. Minden esetre joval jobb műszaki szakok is , ha már az a cél, hogy mérnök legyél. A jóval jobb alatt , anyagi megbecsultseget értek. Épìtőiparban a szakembereket is jobban megfizetik lassan mint az épìtő/épìtész mérnököket. Cserébe a munkaido sok helyen nem napi 8 hanem 10 óra. És sok cég szurken fizet okosba, borítékba.
febr. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen tudom, sajnos ez tényleg így van. Az a baj, hogy most egyelőre ez érdekel a legjobban. Még jobban átgondolom, aztán meglátom mi lesz. Köszönöm válaszod.
febr. 12. 01:16
 5/6 FarkasKölyök. válasza:

Szia Kedves Kérdező!


Szerintem az Építészmérnök MSc-re nem lehet, illetve mikor én végeztem nem igazán volt ez esélyes. (Korábban ráadásul csak osztatlanba indult az építészmérnök, láttam, hogy most van MSc is, de azért nagyon sok mindenben különböznek egy tájépítésztől, az alapszakon is. Mármint olyan tantárgyakban is, amik alapvetőek egy nagyobb, összetettebb konstrukció biztonságos, vagy profi megtervezéséhez és emlékeim szerint ez nem csak 1-2 tantárgy, amit különbözetivel gyorsan letudsz. Így ebből arra tippelnék, hogy kicsi az esélye, hogy átvegyenek, inkább azt fogják mondani, hogy felvételizz újra alapszakra, vagy osztatlanra. Műszaki jellegű mérnök szakmák között általában sokkal nehezebb mozogni, mint pl egyéb természettudományosak között.)


Amire viszont szinte biztos hogy átvesznek a BME-n például, az az Urbanisztika MSc, főleg ha tájépesként az alapképzés végén urbanisztikára szakosodsz. Nekem több tájas ismerősöm végzett ott.


De. Ugorjuk a találgatást, valószínűségszámítást :D meg a régebbi emlékképeimet: ha a honlapon a felvételi követelmények között nem volt felsorolva, hogy kreditátvitellel, különbözetivel konkrétan melyik alapszakokat fogadják el, egyszerűen írj nekik egy emailt és kérdezd meg. Ez tényleg nem nagy cucc, keress egy kari elérhetőséget, írd meg udvariasan a problémád/kérdésed és 98% esélyt adok rá, hogy hamarosan kapsz egy rendes választ és problem solved :) Nekem még a külföldi egyetemek is válaszoltak az ilyen jellegű kérdéseimre, max kértek egy tantervi vázlatot feltüntetett kreditekkel, hogy az alapján konkrétan elbírálhassák. Én mindenhol segítőkészséget tapasztaltam eddig ebben a témában. Írj nekik!

febr. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! Nagyon hasznos volt.
febr. 18. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!