Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Akik orvosira, fogorvosira...

Akik orvosira, fogorvosira jártak: nektek hány órátok volt per nap?

Figyelt kérdés

Hány órátok volt?

Mikor végeztetek?

Mennyit tanultatok ezen kívül?

Bármelyik év érdekelne, de kifejezetten az első kettő.



febr. 11. 17:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Minden nap volt óra. Előadásra nem volt kötelező bejárni, de ha mindenre bejártál, 8-9 től minden nap volt valami, egymást követve váltakoztak a gyakok/előadások.

Általában 2-4 körül végeztünk, de volt 1-2 nap, amikor 5-7 körül. Volt pár gyak, ami rettentő hosszú volt, pl: élettan gyak egyben 240 perc, vagy bikém 120perc, minden héten vagy talán 2 hetente, már nem emlékszem.


Ha beírod amúgy, hogy (sote/szote/de/pte fok) órarend, akkor láthatod az aktuálisat te is. Csoportokra vagyunk osztva, így aszerint nézd.

Én nem jártam be előadásokra, nem tanultam rendszeresen. Vizsgaidőszak előtt 1 héttel kaptam észbe általában, akkor viszont napi 8-10-12 órákat tanultam. Ennek ellenére is nagyon sokszor ismételtem vizsgát, és szemesztert is. Muszáj rendszeresen tanulni, mert ha elúszol, szinte lehetetlen behozni.

Mivel minden kötelező tárgy egymásra épül, ha egyből is nem sikerül levizsgázni, biztosan csúszol és plusz 1 év az életedből.

febr. 12. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez naponként, csoportonként, félévenként változó, de általában kb reggel 8-tól vagy 10-től délután 3-4-5-ig, lehet órák között akár 2-3 óra szünet is, amikor van idő tanulni/mást csinálni.


A SOTE karainak órarendjét ezen a linken tudod megnézni: (kiválasztod a kart, évfolyamot és egy csoportot)

[link]

febr. 12. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nagyon változó. Nekem többször volt olyan is, hogy valamelyik nap nem volt órám (általában pénteken, egyszer kedden), vagy legalábbis gyakorlat nem, előadásra meg nem jártam.

Ha bejártam volna előadásokra, akkor a legtöbb napon simán bent lettem volna reggel 8-tól délután 4-ig/6-ig. Gyakorlatból átlagosan napi 2-3 volt szerintem, többségében másfél órásak, talán anat bonctermi, élettan, népeg, farma rémlik, hogy hosszabbak voltak.

Én szorgalmi időszakban rendszeresen nem tanultam, csak akkor, ha nagyon muszáj volt demó miatt. A vizsgaidőszak az ígyis-úgyis szopás, nekem nem érte volna meg 14 hetet végigtanulni azért, hogy aztán max. 2 héttel előbb végezzek.

febr. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!