Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kodolányi János Egyetem még...

Kodolányi János Egyetem még létezik? Milyen hely?

Figyelt kérdés
Google azt írja végleg bezárt (Budapest), de más helyen nem találok erre utaló nyomot. Azt tudom, hogy régebben több negatív véleménnyel is voltak a Kodolányiról.
febr. 11. 21:30
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Létezik, több oktatási helyszínnel és nem ajánlatos ott diplomát szerezni.
febr. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Miért?
febr. 11. 22:01
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
Mert gyenge a képzés színvonala.
febr. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
Mindenről megvan az "okosok" véleménye. Rengeteget számít azonban, hogy te hogyan állsz a dolgokhoz, és a képzések után milyen munkaerő válik majd belőled.
febr. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
23%
4. Mindenki tudja, hogy a cégek a kodolányis diplomás felvételizők papírjait már dobják is a kukába.
febr. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

4-es vagyok.


Én tényleg azt érzem, hogy meg tudja állni a helyét egy olyan jelentkező is egy állásinterjún, aki mondjuk nem a legrangosabb intézménybe járt.

Egyrészt, szerintem a Kodolányi nem annyira vészes. Másrészt a munkatapasztalat fog dönteni a későbbiekben.

Persze, ha egy ELTE-ről, BGE-ről, BME-ről, Corvinusról jössz ki, nagyobb eséllyel indulsz, mondjuk ki.

De attól még érvényesülhetsz az életben, hogy te nem a legnagyobb intézménybe jártál.

febr. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
34%
Amíg a nevesebb egyetemről lesz jelentkező, őt be sem hívják, tehát munka tapasztalata sem lesz. Ne menjen a Kodolányira.
febr. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem ez sem igaz, hogy be sem hívják, de biztosan vannak olyan cégek, ahol presztizs kérdést csinálnak abból, hogy ki és hova járt. Ezt el kell fogadni. Amennyiben persze fontos a munkaerő, és nem a papír, hanem az ember alapján ítélünk meg valakit, akkor egy sokkal színesebb palettából választhatnak a munkaadók is, mely a munkavállalóknak is könnyebb lesz. A fizetésekben kezdetben lehetnek különbségek, de a jelenlegi elemzések(Pl diplomán túl) szerint, igenis találnak bőséggel diplomás állást a "Nem Corvinusos" diplomával rendelkező emberek is.


Sőt, hadd ne mondjam, hogy sok esetben megbízhatóbbak, jobban megbecsülik a munkájukat. Ha csak a Corvinusról (Példa) vennének fel embereket, egy idő után a Corvinusos embereknek már semmi sem lenne elég, akármit és akármennyit kérhetnének(kis túlzással). Szóval jó, jobb, ha van egy kisebbfajta verseny is a piacon.

febr. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
70%

Igen, a Frangepán utcában már nincs Kodolányi tavalytól, mert nem tudták fizetni.

Én ott végeztem 10 éve, hát...el nem tudom képzelni a Kodolányit anélkül. Elvileg most a Rákóczi hídnál van egy nem túl bizalomgerjesztő épületük.

Rektorcsere is volt, illetve már olyanokat hallani, hogy "konzervatív értékrendet támogatja az iskola. Nekem úgy tűnik, hogy lejtőn van az iskola.


viszont a helyedben nem venném készpénznek az olyan dumákat, hogy "mindenkit átengednek vizsgán, meg hogy "nem lehet elhelyezkedni kodós diplomával".

Néhány hulladék cégen kívül kétlem, hogy kidobnák a kodós diplomát.

Amikor oda jártam, azt hallgatom, hogy "csak hülyék járnak oda". Az évfolyamtársaim többsége semmivel nem volt butább, mint más intézmények tanulói.

Gondolom, az ilyeneket olyan emberek irkálják, akik a suli közelében sem jártak soha.

febr. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!