Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Neumann János Egyetem duális...

Neumann János Egyetem duális pénzügy-számvitel képzése vagy Szegedi Tudományegyetem nappali tagozatos pénzügy számvitel?

Figyelt kérdés

Nem ebben, hanem a következő általános felvételi eljárásban fogok felvételizni, mielőtt kapom a kioktatást, hogy egyetemi jelentkezési határidő előtt 4 nappal egy gyakori kérdéssel akarom eldönteni az életem.


Alapjáraton a Szegedi Egyetem az, amit kinéztem, voltam kari és rendes, összkaros egyetemi nyílt napon, barátaim is élnek ott, járnak oda egyetemre, megtetszett a légköre az egyetemnek, a városnak. Ám sajnos itt csak nappali képzések indulnak (a gazdasági szakokon, a mérnökin és az infón tudom, hogy van duális) és ahogy hallottam maga a szak sem olyan, ami mellett be tudnék vállalni nagyon nagy munkavállalásokat.


Ígyhát elgondolkoztam duális képzésen is, a településhez, amiben élek Kecskemét, Debrecen és Budapest. Budapestre nem szeretnék menni, mert a jó kolikba, amik nincsenek nagyon kieső részén a városnak és viszonylag kulturáltak, majdhogynem szinte lehetetlen bejutni, nagyon külvárosi, illetve rossz állapotúba nem szeretnék menni, albérlet pedig nagyon drága, szóval Pest kilőve. Maradna Debrecen és Kecskemét. Debrecent annyira nem találom szimpatikusnak és a 3 közül Kecskemét van a legközelebb, így azt kezdtem el fontolgatni. Nagyon tetszik, hogy egyetem mellett lehet dolgozni, viszont a Neumann Egyetemnek nincs akkora neve, mint a Szegedinek, nem tudom ez mennyire számít. Melyikbe lenne érdemes mennem?


Esetleg aki valamelyikbe jár/járt, tapasztalatokat is szívesen hallanék.



febr. 11. 21:56
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!