Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A történelem alapszakos...

A történelem alapszakos bölcsész szakképzettség középiskolai tanári diplomát jelent?

Figyelt kérdés

febr. 12. 09:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
febr. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
febr. 12. 11:01
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ha tanítani akarsz, történész mesterdiplomát kell szerezned, majd utána még egy év a tanárképzés. A másik megoldás, hogy eleve tanárképzésre jelentkezel, de ott a történelem mellett egy másik szakot is választanod kell.
febr. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Olyan képzés nincs, hogy csak töritanár, de mellette másik nincs? Meló mellett két szakot elvégezni nem lenne könnyű.
febr. 12. 14:50
 5/14 anonim ***** válasza:
87%
Ember, az előbb írták le, hogy történelem alap + mester + tanári az egyszakos
febr. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Ember. ÉN értem, de a felvi.hu adatai szerint csak más szakkal EGYÜTT lehet felvenni a történelem tanári szakot. A mester képzés meg a MÁR tanároknak van. Én olyan iránt érdeklődtem, ahol érettségivel lehet menni CSAK töritanárnak.

Előbb gondolkozz és értelmezz, utána válaszolj...

febr. 12. 20:04
 7/14 anonim ***** válasza:
81%

"A mester képzés meg a MÁR tanároknak van."

Nem igaz. A mesterképzésre épül a tanári modul.

Érettségivel nem lehetsz tanár. Ha mégis az osztatlan tanárképzés érdekel, mert nem akarsz alap+mester diplomát szerezni (amúgy a tanáris hallgatók együtt vannak a töri hallgatókkal az órákon, szinte ugyanaz a követelmény), akkor válassz mellé egy nulla energiát igénylő szakot, mint az etika, könyvtár, hittan stb..

febr. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

"Érettségivel nem lehetsz tanár. "

Inkább nem minősítem az IQ-dat... Csak nézz utána a felvi.hu-nak, vagy még egyszerűbb, ha megkérdezel egy TÖRITANÁRT!

Érettségi után lehet jelentkezni pedagógusnak, nem kell hozzá más "előképzés". Az már más kérdés, hogy aki TÖRTÉNELEM szakon végzett (NEM történelem TANÁR), annak utána el kell végezni a tanárképzőt, hogy tanárként dolgozhasson. Ez le is van írva, és nekem a felvételi irodán dolgozók is ezt mondták telefonos érdeklődésem során.

febr. 13. 15:30
 9/14 anonim ***** válasza:
53%
20 évvel ezelőtt volt esti munkarendu képzésben többféle tanári szak.
febr. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A történelem alapszakot 3 év alatt el lehet végezni?
febr. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!