Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy lehet egy jó forrás...

Hogy lehet egy jó forrás szövegét átírni, úgy hogy ne legyen plágium?

Figyelt kérdés

1. Van egy jó forrás, amiből szedek ki mondatokat, azt átfogalmazom, mögé írom a forrást, az úgy jó? Törvény szövegét is olyan nehéz átírni, hogy értelmes is legyen de nem is legyen ugyanaz...


2.

1 forrásból mennyit lehet írni? Vagy 1 fejezetbe mennyi forrás legyen? Oldalakon keresztül gondolom nem írhatok 1 forrásból, de akkor mekkora az a rész, ami mehet 1 forrásból? (átfogalmazva)


(Mielőtt valaki ostoba kérdezné, nem nem tanították ezeket!)

Minden beadandónál elég volt a végén írni a forrást, szakdogánál viszont szöveg közben kell.


febr. 14. 00:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem kell atfogalmazni ha lehivatkozod.
febr. 14. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Törvény szövegét átírni? :D Hát te tudod...
febr. 14. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Ha átfogalmazod, akkor is plágium.
febr. 14. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

1. Átfogalmazod, hivatkozod, teljesen jó. Törvényt viszont ne fogalmazz át, az szinte csak rosszul sülhet el, néha még a vesszőnek is jelentősége van.

2. Ez szerintem attól is függ, milyen a szakdolgozat. Én jogi témában írtam, kifejezetten források elemzésével foglalkoztam, nem interjúztam, nem kérdőíveztem. Nekem a konzulensem azt javasolta, oldalanként 3-4 különböző forrás minimum legyen. Én egy bekezdésnél többet semmiképp sem írnék ugyanabból a forrásból. Konzulensed tudna amúgy segíteni, ő tudja a legjobban, mik az elvárások a szakon.

febr. 14. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Hasonlót írok én is, viccnek tartom az egészet, annyira lerágott csont az egész, hogy semmi értelmét nem látom, de ugye "kell"
febr. 14. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

1:

De az egészet nem írhatom ki szó szerint, ha le van hivatkozva akkor sem, tehát át kell fogalmazni...


2:

Ööö... te mégis hány szakdogát írtál eddig?

Nem kell a duma, egyet sem. Különben tudnád, hogy a törvényből is kell bele írni, részeket lehet idézni szó szerint, de mindent nem írhatok ki onnan, márpedig kell rá hivatkozni...


3:

Akkor?

Ha hivatkozom rá nem plágium, de nem ezen van a hangsúly, hanem hogy mennyit és hogyan


4:

Olvastam a könyvtárban több szakdogát és volt több fejezet amiben a törvényre hivatkoztak de nem volt ""-ek között, tehát nem szó szerint írta ki, de hivatkozott rá.

Magyarul nem az egész oldalt írom ki hanem az elejéből a közepéből a végéből is pár mondat, azt le kell hivatkozni de nem szó szerint írom ki, át kell fogalmazni.... (így láttam a könyvtárban)


5:

Nagyon unom már én is...

febr. 14. 15:33
 7/16 anonim ***** válasza:

Törvény szövegét akkor sem kell idézőjelbe tenni, ha szó szerint másolod. :)


#4

febr. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

> "Ha hivatkozom rá nem plágium, de nem ezen van a hangsúly, hanem hogy mennyit és hogyan"


Igen, ez a megoldás. Miért olyan nehéz betenni egy nyomorult hivatkozást az oldal aljára?

febr. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Mellesleg átfogalmazni és úgy betenni eleve nem valami erkölcsös dolog, mert megmásíthatod a jelentését akaratlanul is, pláne, hogyha törvényt akarsz idézni. Azt megteheted, hogy beidézed és alatta értelmezed a szöveget, de az eredetit akkor is le kell hivatkozni, hogy honnan van.
febr. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

7: Ami szó szerint van minden idézőjelbe kell


8: Még mindig nem érted. Nyilvánvaló, hogy lehivatkozom. DE nem ez volt a kérdés. Hanem, hogy mennyit vehetek ki egy forrásból és mennyire kell átfogalmazni, hogy jó legyen


9:

Hivatkozni egyértelmű, hogy kell nem is ezen van a hangsúly.

Hanem, hogy ha írok egy törvénykönyvből (de nem szó szerint mindent, hanem mondjuk egy oldalról mondatokat) akkor abból mennyit lehet, és hogyan fogalmazzam át, mivel nyilván nem az egész oldalt szeretném szó szerint beleírni de van mondjuk az elején a közepén meg a végén is 1-1 jó mondat, gondolat...

febr. 14. 17:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!