Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy lehet egy jó forrás...

Hogy lehet egy jó forrás szövegét átírni, úgy hogy ne legyen plágium?

Figyelt kérdés

1. Van egy jó forrás, amiből szedek ki mondatokat, azt átfogalmazom, mögé írom a forrást, az úgy jó? Törvény szövegét is olyan nehéz átírni, hogy értelmes is legyen de nem is legyen ugyanaz...


2.

1 forrásból mennyit lehet írni? Vagy 1 fejezetbe mennyi forrás legyen? Oldalakon keresztül gondolom nem írhatok 1 forrásból, de akkor mekkora az a rész, ami mehet 1 forrásból? (átfogalmazva)


(Mielőtt valaki ostoba kérdezné, nem nem tanították ezeket!)

Minden beadandónál elég volt a végén írni a forrást, szakdogánál viszont szöveg közben kell.


febr. 14. 00:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Erre találták ki a "[...]" jelölést. Nem kell átfogalmazni semmit.
febr. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Több részt kell a törvényből írnom, azt tudom, hogy ami szó szerint van ahhoz idézőjel kell

de mit takar a [...] ??

febr. 14. 17:45
 13/16 anonim ***** válasza:
A [...] azt jelenti, hogy a szó szerinti idézésből kihagysz részeket, amiket a [...] jelöl.
febr. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Én nem szó szerint szeretnék idézni, hanem a tv könyvből írni de nem mindent és nem szó szerint
febr. 14. 22:49
 15/16 anonim ***** válasza:
20%
Akkor természetesen nem kell sem idézőjel, sem [...], csak hivatkozás.
febr. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Igen ezt tudom.

Arra voltam kíváncsi hogy mennyi az a szöveg, amit így ki lehet írni?!

fél oldal?

1 oldal?

2 oldal?

febr. 15. 14:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!