Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az volna a kérdésem: Ha...

Nemtomvagyok kérdése:

Az volna a kérdésem: Ha Isten azt akarja, hogy készítsem elő neki az utat és el akar oda jutni ahol én vagyok akkor mire jelentkezek? Papnak vagy szerzetesne?

Figyelt kérdés

febr. 15. 20:01
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Imádkozz minél többször azért, hogy Isten mutassa meg neked a hivatásodat!
febr. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Hogy érted azt, hogy el akar oda jutni ahol te vagy?Istennél nincs tér bárhol ott tud lenni.
febr. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Sok helyen tartanak hivatástisztázó lelkigyakorlatokat. Keress rá, hogy a közeledben van-e ilyen, mert szerintem érdemes lenne kipróbálnod - bár a leírtak alapján még valószínűleg korai lenne, ha esetleg neked való is (ami nem biztos). Addig is beszélj a lelkivezetőddel, a papotokkal.
febr. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

Ez nagyon érdekes kérdés.

Ezek szerint meg vagy győződve arról, hogy Isten azt akarja, hogy készítsd elő neki az utat.

Én úgy tudom, hogy a papság és szerzetesség között nem a képzés megkezdése előtt kell dönteni. Mármint ha jelentkezés alatt felsőoktatási felvételi jelentkezést értesz.

Szerintem kezd el alamelyik teológiai főiskolát. Talán azon belül sem első évben kell választanod lelki gondozó, vagy teológus, vagy hitoktató stb .szakirányok között.

Minden esetre megismerkedsz az adott felekezet rendszerével, és akkor megértet a feltett kérdésedben melyik kifejezés mit jelent.

febr. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

2

Amikor isten a földön járt és már voltak körülötte tanítványok akkor a "kisebb" tanítványok elő készítették, hogy oda is el tudjon jutni.

Ezt nézhetjük úgy is, hogy isten meg akar erősíteni a vallásban.

febr. 20. 16:36
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát valóban lehetsz eszköz a kezében. De szerintem az egy kicsit téves, hogy oda is eltudjon jutni, ő bármit megtehetett, amit szeretett volna, mert volt rá halatalma. De értem mit szeretnél kérdezni mostmár.Hát nem tudom, hogy te pontosan hol vagy.Én több hónapig tartó imádkozással és ezzel a pályaválasztás dologgal foglalkoztam és igében többször is, lelkiismeretben Szentlélek által és emberek által 1 év után Isten megerősítette bennem az akaratát, hogy azt szeretné, hogy lelkész legyek. Isten tud adni mindenre választ és neki kell kiönteni a szívünket. Ezt meg is parancsolta. Ha állhatatosan imádkozol ezért, és foglalkozol ezzel a kérdéssel, kutatsz, mások véleményét meghallgatod, igében és emberek által is tud válaszolni, meg a Lélek által. Az a lényeg, hogy legyen kitartásod, koncentrálj az ő akaratára és egy idő után választ fogsz kapni hidd el!

Isten áldjon meg téged, hogy megtaláld az utad<3

febr. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szóval úgy érzed, hogy Isten téged misszionáriusnak szán. Nyelvekkel hogy állsz? Szereted őket, könnyen tanulod őket?

Jó lenne tisztáznod, hogy papként, szerzetesként vagy világiként akar-e misszióba küldeni.

febr. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!