1 nap mennyit szoktatok haladni a szakdogával?

Figyelt kérdés

5 oldalra gondoltam/ nap

de ahogy számolgattam az lehet, hogy nem teljesíthető mivel ha 35 oldallal számolok 1 hét alatt kész kellene lenni.


Ha csak a szakirodalom részét nézzük (átfogalmazás, nincs benne elemzés)

Úgy 5 oldal/nap az reális lehet? (munka nincs, suli van - kb du 3től éjfélig írva)


febr. 20. 11:09
 1/10 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem simán teljesíthető. Én 3 nap alatt írtam 40 oldalt munka mellett. Chatgpt a barátod.
febr. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom mennyire megbízható a Chatgpt max a szakirodalom részben tudna segíteni, elemzést nem lehet rábízni.
febr. 20. 11:35
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Irodalmat se bizd ra, mert kitalal random hamis hivatkozasokat.
febr. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

1 hét alatt simán kész lehet lenni az egésszel, főleg ha csak 35 oldalt kell írni. Ha van valamilyen kutatás, felmérés, akkor az a legnagyobb munka. Azt előkészíteni, megvalósítani. Viszont sokat is lehet írni majd róla.

Kigondolni kell, megtervezni, anyagot keresni. De konkrétan leírni, az már szinte csak ujjgyakorlat.

febr. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

3:

Nem azt írtam, hogy rábízom, segíteni tudna, ötlet, vázlatpont stb.


4:

Nem 35 oldal kell

kb számoltam azzal

60.000 karakter kell

ujjgyakorlat? Azért nem, nem elég begépelni a szöveget, ha arra célzol, át is kell fogalmazni, esetleg értelmezni. Elemzés is lesz benne mint gyakorlati rész.

febr. 20. 12:31
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
4: Nem arra céloztam. Begépelni már ujjgyakorlat. Ha megvolt megfelelően az előkészítés, kutatómunka, akkor maga a megírás már ujjgyakorlat. Nyilván mindent át kell olvasni, át kell fogalmazni, bármilyen anyagot is írsz, nem az első változat lesz a végleges.
febr. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%
1-2 oldalt.
febr. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem teljesíthető az 5 oldal/nap. Nekem egyébként 1 oldal megírása átlag olyan 2 óra volt kb., de én nem siettem vele.
febr. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
39%

"Nem tudom mennyire megbízható a Chatgpt max a szakirodalom részben tudna segíteni, elemzést nem lehet rábízni."


Tudni kell használni, nem csak random beírni hogy erről és arról írj hanem a prémium verzióban van külön GPT Builder amiben betáplálhatsz neki fix forrásokat (akárcsak mint ha te nyitnád meg és írnád össze a lényeget) majd megfelelő promptolás mellett (előre legyűjtöttem a megfelelő snippeteket, csak a vázat aktualizáltam a saját témámra) teljesen jól használható. 2 nap alatt írtam meg az MSc diplomamunkámat, majd a konzulens ellenőrizte még 1 nap javítás (tehát összesen 3 nap) és jelest kaptam rá.


Jelenleg a PhD tanulmányaimat folytatom, már 4 publikációnál tartok szintén megfelelő LLM / GPT promptolás segítségével, ami erősen hozzájárul az eredményeimhez.


Nem kell félni a használatától, ez egy eszköz, amit ha jól kezelsz, validálod az inputot / rákényszeríted a validált inputadatok használatára akkor nagyon hatékonyan lehet vele dolgozni.

febr. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

9:

Az azért komoly 2 nap alatt Msc diploma chatgpt-vel, te tudsz valamit.

Nekem ha a szakirodalom részben segíteni már boldog lennék, mert amiket találok nem a legjobb források szerintem


"Nem kell félni a használatától, ez egy eszköz, amit ha jól kezelsz"

Ez a probléma, hogy nem kezelném jól...

egyrészt nem is tudom nekem angolul olyan jól megírni mit szeretnék, másrészt nem is értek annyira hozzá, hogy jó legyen.

febr. 20. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!