Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes-e belevágnom az IT...

Érdemes-e belevágnom az IT szakmák tanulásához?

Figyelt kérdés

Tudom sokféle IT szakma létezik mint például front end vagy back end programozo, software tester stb.


B2 Angol tudásom van, régebb egy népszerü szerveremnek a kodolását szerkesztettem Lua nyelvben hogy élvezhető legyen a játék (tudom nem egy releváns kodnyelv a Lua de ugy gondoltam lehet képes vagyok arra, hogy jobban odategyem magam a programozás tanulásában)


Nagyjábol csak magam szeretném fejleszteni hobbiként esetleg ha van lehetőség rá akkor mint karrier.


Hogyan tudnék neki fogni? Köszönöm (25/F)



febr. 25. 20:52
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

Egyetemi végzettség nélkül (+szakmai gyakorlat) 2024-ben szinte lehetetlen pályakezdőként állást találni, annyi a túljelentkezés ilyen pozíciókra (több száz önéletrajz érkezik be 1-1 entry level pozira), hogy erősen szűrnek a cégek. Szóval ha karriert akarsz építeni akkor programtervező informatikus vagy mérnökinformatikus BSc és az egyetemi évek alatt kihasználva a hallgatói jogviszonyodat menj el szakmai gyakorlatra / diákmunkára azon a területen ahol később el akarsz helyezkedni.


Ha pedig hobbi szinten érdekel akkor milliónyi ingyenes youtube videó van / udemy kurzus.

febr. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szerinted javulni fog a helyzet évek mulva?
febr. 26. 21:47
 3/4 anonim ***** válasza:
70%

Hát ehhez hozzátartozik, hogy az IT-nak volt egy elég erős virágkora a COVID előtt és a COVID berobbanásakor ész nélkül vettek fel mindenkit a cégek akik kicsit és konyítottak valamit az informatikához (kb 2021-ig) aztán szépen lassan megkezdődött a lassulás (2022) majd elkezdődtek a leépítési hullámok miután ráébredtek a cégek, hogy elszámolták magukat és a költségvetést, nem indítottak annyi új projektet, mint korábban így nincs is szükség annyi informatikusra (nagyjából 2023-ban kezdődtek a nagyobb layoffok). Úgyhogy jelenleg igen nehéz helyzetben vannak a juniorok, bőven akad jelentkező a pozíciókra. Valamint hozzátartozik, ha megnézed pl a felvi statisztikákat, hogy 2023 szeptemberében 16 000 hallgató kezdte meg az egyetemi tanulmányait mérnökinfó-proginfó-gazdinfó képzéseken, amiből ha le is morzsolódik egy része az biztos, hogy a következő években több ezer frissdiplomás informatikus kerül ki a piacra. Még ha javul is a gazdasági helyzet, szerintem olyan ígéretes a közeljövőben nem lesz, mint a 2010-es évek közepén-végén vagy a COVID időszak alatt.


Viszont ha kellő energiát beleteszel és tényleg megalapozod a tudásodat, nem csak az a célod, hogy minél kevesebb tanulással minél jobban fizető állást találj, hanem építesz portfóliót, részt veszel open-source github projektek fejlesztésében / javításában, vannak contributejaid / referenciáid akkor szerintem van esély az elhelyezkedésre, de nem lesz egyszerű.

febr. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kb. ebbe a szaktorba a legnehezebb bekerülni most. Képzeld el hogy szopsz az egyetemi tananyaggal(mert a bootcampesekre lassan senki se kíváncsi), mellette már a 2.évben el kell menni dolgozni hogy legyen releváns tapasztalatod és mellette folyamatosan önképezned kell magad és saját projekteket kell csinálnod.
márc. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!