Mit tanuljak egyetemen? Tanár/Pszichologia szak tapasztalatokat meghallgatnék

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tavaly érettségiztem elég jól de fogalmam sem volt hogy mit szeretnék kezdeni magammal jelentkeztem egyetemre egy semmitmondó szakra ahova fel is vettek viszont egy év után rájöttem, hogy ez nem az én világom. Tanácstalan vagyok, csak azt tudom hogy talán a tanári pàlya érdekelne (magyar-angol szakosként) viszont tisztában vagyok a hátrányaival is. A pszichológia a szívem csücske gyerekkorom óta, viszont már 20 éves vagyok 21 lennék amikor kezdeném a pszicho szakot és tudom hogy minimum 7-9 év tanulást jelentene.

Emellett utazás a nagy álmom az életben és nagy dilemmám hogy éljek spontánabban ès utazzak vagy alapozzam meg szilárdan a jövőmet és ne ennek az álmomnak éljek. Várnám a véleményeteket akik hasonló cipőben járnak/ jártak vagy akik csak úgy érzik tudnának segíteni.

Köszi



febr. 28. 11:48
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Ha nem vagy biztos abban, hogy érdekel egy terület, nem szabad éveket rászánni. Az utazás és a szilárd jövő nem zárják ki egymást. Olyan képzést kell választani, amely elvégzése után jó eséllyel utazhatsz. Lehetsz például kamionsofőr, légiutas-kísérő, idegenvezető, diplomata...
febr. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Ha az utazás az álmod, akkor én nyelvszakot választanék. Azt tudod majd használni. Amit az első is írt, pl. légiutas-kísérő, idegenvezető.

Illetve, ha fordító lennél, azzal bárhonnan tudsz dolgozni, így utazhatsz is. Vagy ha külföldön élsz, akkor taníthatsz. Sokan angoltanárként dolgoznak külföldön.

febr. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

A diplomaták világa nem úgy működik, hogy valaki piripócsról eldönti, hogy diplomata akar lenni, és az lesz.

A fordításban én nem látok nagy jövőt, mikor a Samsung már ott tart, hogy a telefonjai képesek real time beszélgetéseket fordítani. És majd biztos jönnek olyanok, akik elmondják, hogy mekkora biznisz a fordítás, de nem tipikusan utazó életformát jelent, hanem ülsz a 4 fal között és fordítasz. Ha szépirodalmat akkor azért, hogy az olvasóélmény megfelelő legyen, ha szakirodalmat, akkor azért, hogy a tudomány képes legyen felhasználni az anyagokat, ha sorozatszöveget, akkor meg azért, hogy ha az égő padlást mutatják a képen ne az égő pincéről beszélgessenek a szereplők (utóbbi true story, sajnos).


Kérdező: szeretnél utazni, de mint micsoda? Ezt jó lenne tisztázni magadban, mert másképp utazik az, aki turista, meg másképp utazik az, akinek az utaztatás a munkája (idegenvezető, légiutas kísérő, stb).

A pszichológia gyerekkorod óta a szíved csücske, de ez mit jelent? Tudod, hogy mit csinál egy pszichológus vagy csak egy elképzelés van a fejedben arról, hogy szerinted mit csinálhat és az vonzónak tűnik? Ha csak általánosan érdekel, akkor kezdj el olvasni a témában, menjél önismereti csoportokba, mert az egyetemeken nem a mostanában divatos "bulvár-pszichológiát" oktatják, hanem az akadémiai szintűt: elméletek, teóriák, statisztikai próbák, stb.


Nem kötekedni akarok, hanem segíteni, hogy tisztázd magadban ezeket a kérdéseket. Mert attól, ha légiutas kísérő vagy rohadt sokat fogsz utazni, de az közel sem jelenti azt, hogy turistáskodni is annyi lehetőséged lesz, mint amennyit remélnél. Az idegenvezetés csodás szakma, de hatalmas tudás és türelem kell hozzá, valamint empátia és probléma megoldó képesség, rugalmasság, mert ha bármi történik, a csoportod tagjai tőled várják majd a megoldást.

febr. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia, pszichológia szakos vagyok (Pázmányon) és szerintem bőven időben vagy még, több szaktársam is 20-21 éves korában kezdte a szakot, sőt ennél idősebbek is vannak. Ha elkötelezett vagy és el tudod magad képzelni ezen a szakon akkor szerintem vágj bele. Ha van valami kérdésed akkor szívesen válaszolok
febr. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
3/4 mivel sajnos családi okok miatt egészen kicsi korom óta járok pszichologushoz, volt alkalmam belelatni illetve kerdezgetni a munkaval kapcsolatban. Utazni pedig nem luxus hotelekben a legnepszerubb helyekre gondolnek, hanem a termeszettel kapcsolodni megsimerni uj kulturajat vallasokat egyszoval tobbet latni az eletbol mint amennyit a korlatozott kornyezetunk nyujt.
febr. 28. 21:49
 6/7 A kérdező kommentje:
4. Válaszoló: köszönöm a segítséget!
febr. 28. 21:52
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt miből gondoljátok, hogy a légiutaskísérő foglalkozás annyira ideális utazás szempontjából? Érdemes átgondolni, hogy egy életen át milyen perspektívát jelent az élet különböző szakaszaiban, meg azt, hogy egészen más egy Európában reggel hattól éjfélig röpködő fapados flight attendant meg egy hagyományos légitársaság távolsági járatán szolgáló dolgozó utazáshoz való viszonya. Én rengeteget repülök, nagyon messzire is de mindig azon morgok, hogy egy melótól mentse meg a sors a lányomat, a légiutaskisérő foglalkozástól.
febr. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!