Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt érettségivel nyelvvizsga...

Emelt érettségivel nyelvvizsga? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Emelet érettségivel kilehet váltani a nyelvvizsgát (ha megvan a %) azt tudom, arra lennék kíváncsi, hogy erre újra érettségivel is van lehetőség vagy csak és kizárólag az első érettséginél van erre lehetőség?
márc. 5. 15:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Van lehetőség!
márc. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha "sima" képzésen veszel részt, akkor, ha eléred a 60%-ot emelten, az érettségi bizonyítványod/tanúsítványod B2-es szintű nyelvvizsgával egyenértékű okiratnak minősül. Vagyis ez akkor is igaz, ha akár a bizonyítványban szerepel az eredmény, akár tanúsítványban, tehát ez esetben a válasz a kérdésedre az, hogy igen, újra tett érettségivel is megkapod a nyelvvizsgát.

Ha két tanítási nyelvű érettségit teszel, akkor a célnyelven kell két tantárgyból is érettségizni, és akkor (ha az emelt szintű nyelvi érettségi eléri a 60%-ot) felsőfokú nyelvvizsgát kapsz. Ebben az esetben viszont ha nem sikerül elsőre a felsőfokú, később már nem "próbálhatod meg". Ennek oka, hogy ott maga a bizonyítvány egyenértékű a nyelvvizsgával, míg a fenti esetben a tanúsítvány is az lehet. Vagyis ha kéttannyelvű bizonyítványt szerzel, de az emelt idegen nyelvű érettségid "csak" 55% lett, akkor kapsz egy B1-es szintű (alapfokú) nyelvvizsgát, de ha jövőre újrapróbálod, és lesz egy 80%-os emelt nyelvi érettségid, akkor is "csak" egy tanúsítványt kapsz, ami középfokú nyelvvizsgával egyenértékű - mivel utólag nem írhatják át a bizonyítványodat. És nagyjából ugyanez igaz akkor is, ha nemzetiségi nyelvű érettségit teszel.

Részletek:

[link]

márc. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2: Én betelefonáltam emiatt az oktatási hivatalba anno, mert sajnos pár ponttal maradtam le a 60%-ról és akkor azt mondták, hogy az újra tett érettségi esetén nem "jár" hozzá a nyelvvizsga, ha sikerül a 60% emelten, viszont nem gondolom, hogy hozzáértő személlyel beszéltem, mert nagyon elgondolkozott, mondta, hogy várjak, oda is hívott valakit (de nem tudom, hogy ő mennyire volt ebben biztos) a telefonhoz aki azt mondta, hogy csak az 1. érettséginél van ez így, akkor el is engedtem de most újra felmerült bennem a kérdés, ezért megkérdeztem, hátha van akinek másodjára sikerült és megkapta úgy is .


Kéttannyelvű gimnáziumba jártam, de a "normál" német emelt nyelvvizsgát írtam. Akkor lehet azért mondtam az ügyintéző, hogy nincs lehetőség?

márc. 5. 20:26
 4/7 anonim ***** válasza:

Idézet a fenti linkről (utolsó bekezdés):


"A vizsgaszabályzat 54. §-a egyértelműen meghatározza, hogy csak a vizsgázó érettségi bizonyítványa minősülhet felsőfokú nyelvvizsga-bizonyítvánnyal egyenértékű okiratnak. A vizsgaszabályzat 9. § (9) bekezdése alapján az érettségi bizonyítvány kiadása után egyes vizsgatárgyakból letett kiegészítő, szintemelő, ismétlő érettségi vizsga eredménye alapján a kiállított érettségi bizonyítvány nem változtatható meg, tehát a vizsgaszabályzat nem teszi lehetővé, hogy bármelyik – a nyelvvizsga egyenértékűséghez szükséges –, a két tanítási nyelvű bizonyítványból hiányzó feltételt később, további vizsgákkal pótoljanak. Éppen ezért a vizsgázó az érettségi bizonyítvány megszerzése után hiába tesz az adott idegen nyelvből emelt szintű érettségi vizsgát, és hiába ér el itt legalább 60 százalékos eredményt, felsőfokú nyelvvizsgát már az érettségi vizsga során nem szerezhet, ugyanis az érettségi bizonyítványban szereplő eredményeket és az esetleges új eredményeket összevonni nem lehet. Ha a vizsgázó az érettségi bizonyítványának megszerzése után az adott idegen nyelvből emelt szintű érettségi vizsgát tesz, és eléri minimum a 60 százalékos eredményt, ezzel az eredménnyel középfokú nyelvvizsga-bizonyítvánnyal egyenértékű érettségi tanúsítványt szerezhet."


Esetedben ez azt jelenti, hogy érettségivel felsőfokú nyelvvizsgát már nem szerezhetsz, viszont abban az esetben, ha az emelt szintű érettségit megcsinálod legalább 60%-ra, akkor a tanúsítvány, amit kapsz, középfokú nyelvvizsgával lesz egyenértékű. Ha az elég neked, akkor mindegy, hogy középfokú nyelvvizsgát vagy középszintű érettségit csinálsz, de ha neked felsőfokú nyelvvizsga kell, akkor azt konkrétan csak felsőfokú nyelvvizsgával szerezhetsz, érettségivel nem.

márc. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
érettségivel egyáltalán nem lehet felsőfokú nyelvvizsgát szerezni.
márc. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az egyetemen amikor beiratkoztam szakmai nyelvvizsgát kértek, de azt eltörölték jelenleg.


De egy nyelvvizsga sosem árthat.

márc. 5. 21:25
 7/7 anonim ***** válasza:

#5

Sima érettségivel nem, de két tanítási nyelvűvel vagy nemzetiségi nyelvűvel igen. Ld. a fenti link, de személyesen is meg tudom erősíteni, hogy lehet, mert nekem is kéttannyelvű érettségim van. Az alábbi van beleírva: "X nyelvből felsőfokú, (C1) komplex típusú államilag elismert nyelvvizsga-bizonyítvánnyal egyenértékű okiratnak minősül".

márc. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!