Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az emelt szintu erettsegiert...

Az emelt szintu erettsegiert jaro nyelvvizsgat akkor is beleirjak az erettsegi bizonyitvanyba, hogyha ugyanabbol a nyelvbol a kozepszinten is erettsegiztem mar, es azt az eredmenyt viszem tovabb? (Reszletek lent)

Figyelt kérdés
Elorehozottan megcsinaltam 90%-ra az angol erettsegit kozepszinten, de a rendes vizsgaidoszakomban szeretnem megcsinalni az emeltet is, mert ugye ha 60% folott sikerul, akkor egyenerteku egy kozepfoku nyelvvizsgaval. De a felvetelihez viszont a 90%-os kozepet szeretnem duplazni (a tori mellett). Es ugy tudom, hogy ilyenkor valasztanom kell, hogy a kozep- vagy az emeltszintu erettsegimet irjak bele a bizonyitvanyba, ezert erdekelne, hogy akkor van-e ertelme elmennem emeltezni. (A maximalis 100 pluszpontom meglesz mashogy, ezert az nem erdekes, hogy +50 pontot kapok erte.) Csak az irjon, aki biztosra tudja, es elore is koszonom a segitseget! :)
2014. aug. 10. 05:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Menj el emeltre. Az érettségibe mindkét eredményed be fogják írni. Az egyik eredményed egy külön lapon (tanúsítvány) fog szerepelni, a másik pedig a többi tanzárgy között. Te azt választhatod meg, hogy melyik eredmény hova kerüljön. De ennek a pontszámítás tekintetében egyébként semmi jelentőssége, mert ha feltöltöd az összes eredményed, akkor úgyis az azokból számolható lehető legmagasabb pontszámot kapod.

Továbbá meg fogod kapni a nyelvvizsgáért járó 28 plussz pontot, akkor is, ha a közép szintű eredményedből számolják a tanulmányi pontjaidat. (Mint ahogy minden más államilag elismert nyelvvizsgával megkapod.)

2014. aug. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszt, akkor megnyugodtam! :)
2014. aug. 10. 15:40
 3/3 anonim ***** válasza:
Van értelme elmenned emeltre, mert jó esetben ingyen lesz egy nyelvvizsgád.
2014. aug. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!