Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 11-12 vagy 12-13. Évi számít?

11-12 vagy 12-13. Évi számít?

Figyelt kérdés
Tovább tervezem tanulni most vagyok 11.es és az átlagom övön aluli, az utóbbi 2 évben 4,3 meg 4,5 körül voltak de idén elhanyagoltam magam. Technikumba járok, ha tovább akarok tanulni akkor a pontokat a tanulmányi jegyek alapján a 11 és 12. Tanév alapján számoljuk, azért gondolom ezt mert ugye 12.ben elvileg leérettségizünk, vagy 12-13.ban mivel akkor ér véget a suli?

márc. 15. 22:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az adott tárgyból az utolsó két tanult év eredménye számít. Tehát ha egy tárgyat az első két évben tanultál és utána nem, akkor annak a két évnek az eredménye számít. Ha pedig négy évig tanultál egy tárgyat, akkor az utolsó két év eredménye számít.


Viszont ha érettségizel, akkor azzal ezt felül tudod írni, ha jobban sikerül.

márc. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én is technikumból mentem egyetemre. Én a szakmai vizsgám alapján számítottam a pontjaimat, mert ötös lett és emiatt alapból 400 pontról indultam (plusz volt egy nyelvvizsgám, ami +28). A technikumi tantárgyakat nem nézik. 11-12 évfolyam, ha nem a vizsgad alapjan szamitod a jegyeidet. Szóval ha gepesznek tanulsz és gepesz szakra akarsz menni, akkor erdemes megnyomni a szakmai vizsgadat.
márc. 16. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szintén technikumból mentem egyetemre. Nem volt szakmai vizsgám (pont lemaradtam róla a covid miatt), így maradtak a jegyeim és az érettségi. Ez nagyban függ attól is, hogy milyen szakra szeretnél jelentkezni (pl ha magyar nyelvre, akkor nem kell kitűnőnek lenned matekból, de jó, ha magyarból az vagy), viszont egy jó érettségi is számít v(a Felvi a jobbat fogja számolni). Ha az ember azt akarja tanulni, amilyen szakmát középiskolában tanult, akkor oda talán nagyobb esélye van bekerülni (ha valaki általános iskolásként tévedt ide, nekik üzenem, hogy van okleveles képzés is (azt hiszem, hogy így hívják), ahonnét egyenes bemenetel van arra a karra, aminek a szakmáját technikumban tanulta az ember). Idéntől már az okj-k is pontot érnek.

A kérdésre válaszolva, ha te pl földrajzot tizedikben és tizenegyedikben tanultál, akkor azok számítanak, azaz az a kettő év számít, amikor utoljára tanultad a tárgyat.

márc. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!