Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha kifejezetten kizárólag...

Ha kifejezetten kizárólag macskákkal szeretnék foglalkozni, macska pszichológus szeretnék lenni, milyen irányban kellene továbbtanulnom?Idén érettségizek. 19L

Figyelt kérdés

márc. 17. 18:38
 1/7 A kérdező kommentje:
Vagy lehet terápiás macska kiképző szak is érdekelne.
márc. 17. 18:45
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát ilyen bejegyzett szakma nincs. Magánvállalkozóként azt csinálsz, amit akarsz, amíg azt olyan színvonalon végzed, hogy meg tudsz élni az ügyfeleidből. Vagy állatkozmetikusnak tanulj, vagy esetleg pszichológusnak, és utána az állataszisztált terápiára állsz rá.
márc. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem állatorvosi képzés és utána valamilyen specializáció. Konkrét erre épülő képzés meg valószínűleg külföldön lesz elérhető.
márc. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Állatorvosi egyetem.

Nincs macskaspecifikus valid képzés.

Ha erősnek érzed az egyetemet, akkor allatgondozó képzés van több szinten.

Amúgy pedig a megélhetésedre is gondolj. Macska psziho vonalon én nem látom a biztos önfenntartó mindennapokat.

Ha autodidakta módon kiokosodsz cat psziho analitikus térben, akkor is szerintem kell mellé olyan jövedelem ami garantált.

Lehetnél kutyakikéoző is - az stabilabb talaj - aki macskák összeszoktatását vállalja kutyákkal. Ott a gazdikkal is bőven kell foglalkozni.

márc. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát elég rétegszakma ez, de viselkedészavarokkal Dr. Sátori Ágnes foglalkozik szakmailag magas szinten. Pontosan nem tudom miket végzett el, de első lépés az állatorvosi szak, utána kisállat-szakállatorvos mint specializáció, közben lehet phd-zni ebben a szakirányban. Ez olyan röpke 10 év, tehát elszántságot és kitartást kíván.


De egyébként megjegyzem, hogy "kizárólag macskákkal" való foglalkozás elég gyenge piacot jelent. Kizárólag macskákat fogadó állatorvosi rendelők sem tudnak fennmaradni, mert nem éri meg, hiába lenne vonzó sokaknak, hogy macskákra teljes mértékben specializálódott orvosokhoz vihetnék kedvenceiket.

márc. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Darius- ***** válasza:
87%
Állatorvost tudom írni én is csak. Vagy keresel más szakmát és hobbiként bejársz segíteni menhelyen.
márc. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
14%

Jelentkezz a Confuse-A-Cat korlátolt felelősségű társasághoz, és legyél macska-összezavaró!

[link] youtu.be/yzi3k7K0lFA

márc. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!