Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Idősebb korban egyetemre...

Idősebb korban egyetemre járni? Ismertek olyan embert, aki már nem az a kifejezetten "egyetemista korú", és beiratkozott felsőoktatásba esetleg a korábbi szakmájától eltérőt tanulni?

Figyelt kérdés
Hány évesen és mit tanult?

2019. júl. 14. 18:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én szakomon (csecsemő- és kisgyermeknevelő) van egy-két 30-40 éves nő, aki rájött, hogy ez érdekli és felvételizett. Tök mindegy, milyen szak, ha tudod, hogy elhivatott vagy és érdekel, vágj bele.
2019. júl. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Unokahúgom pontosan 40 volt, mikor diplomázott, szociológia szak. Nem kell túlbonyolítani az életet, ha valami nagyon nem megy, akkor váltani kell.
2019. júl. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező!


Te hány évesen akarsz egyetemre menni és milyen szakra? Mert ez se mindegy.


#1

"Tök mindegy, milyen szak, ha tudod, hogy elhivatott vagy és érdekel, vágj bele."


Ez azért nem így van.

Pl. 40 évesen elkezdeni a pszichológia alapszakot pl. elég meggondolandó, hogy érdemes-e.

Meg van még pár hasonló szak.

2019. júl. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
42 éves vagyok és tabaly iratkoztam be a Corvinusra. Van tőlem idősebb csoporttársam is. Nem vagy öreg!
2019. júl. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

#4


Milyen szak és milyen képzés (alap, vagy mester)?

2019. júl. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Az sem mindegy, hogy előtte abban a szakmában dolgozik-e az ember. Ha igen, lehet, hogy kötelező vagy tanácsos elvégezni egy diplomát adó képzést az előléptetéshet vagy magasabb fizetéshez.

De pl 40-45 évesen belevágni egy 3-4 éves, teljesen új képzésbe érdemes? Még mindig 50 alatt lesz az ember, tehát 15-20 év is vár még rá a szakma világában.

Csak egy példa: ha valaki eddig közgazdasági diplomával irodában unalmasnak érezte a munkáját és belefásult, 43 évesen érdemes elmenni csecsemő és kisgyermeknevelőnek? 46 évesen végez és még 15-20 évet a kicsik között lehet, amit szíve mélyén sokkal szívesebben csinálna.

Az én példám ilyen lenne.

2019. júl. 15. 06:54
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

37 vagyok. Mérnök, technikus.

Pedagógus-képzésre jelentkeztem idén. Izgatottan várom a szeptembert, hiszen minden tekintetben merőben más, mint amit eddig tanultam, csináltam.

2019. júl. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
7-es: Mérnök-tanári 2 évesre vagy egy osztatlan 5 éves kétszakos képzésre fogsz járni?
2019. júl. 15. 11:47
 9/13 anonim ***** válasza:
Teljesen más irány. Tanító.
2019. júl. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
9-es Szép váltás.
2019. júl. 15. 19:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!