Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit takar az hogy "könyvtári...

Mit takar az hogy "könyvtári adatbázis bemutatása"?

Figyelt kérdés

Az egyik egyetemen (nem vagyok még egyetemista) hirdetnek egy ilyen felhívást. Nincs róla semmi információ. Mit takarhat ez?


Bemutatják, hogy hogyan lehet keresni az egyetemi könyvtárban online? Pl. szerzőre, évszámra? címre?


Vagy pl. a plágiumvizsgálót, mint könyvtári "adatbázis"?

Egyik ismerősöm végzett ezen az egyetemen és mondta, hogy a könyvtárban végzik ezt a vizsgálatot. Én is szeretnék majd szakdolgozat írni, kíváncsi vagyok mit mutatnak be, de lehet hogy nem jól értelmezem és teljesen mást mutatnak be?


márc. 19. 14:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Akár ezt is. Megdöbbennél, hogy hány olyan egyetemista van, akiknek egy szakirodalom felkutatása nem megy egyedül.

Nálunk is volt ilyen anno, akit érdekelt, annak körbemutogatták az egyetemi könyvtárat, megmutatták, mit hol találunk, hogyan kell a keresőt használni, hogyan kell könyvet kölcsönözni, stb.

Minimális talpraesettséggel azt gondolom, menne enélkül is, de kétségtelen, hogy ad egyfajta magabiztosságot.

márc. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!