Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vannak olyan dolgok, amikhez...

Vannak olyan dolgok, amikhez érteni kell ahhoz hogy mérnöki pályán tanulj?

Figyelt kérdés
Jó, nyilván matek meg fizika, de úgy értem hogy erősen műszaki beállítottságúnak kell lenni vagy elég csak tanulni és érteni, tudni fogsz mindent? Azért kérdezem mert lehet hogy ilyen pályán tanulok tovább, de hogy is mondjam.. nem én vagyok az a tipikus férfi otthon, ami mindent összerak és fabrikál, tekintve hogy ilyenekbe nincs nagy tapasztalatom

márc. 20. 17:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Sokféle mérnöki pálya létezik, mindegyikhez más képességek hasznosak és más tantárgyi alapokra épülnek.


Építészmérnökről, gépészmérnökről, villamosmérnökről, vegyészmérnökről, biomérnökről, környezetmérnökről, agrármérnökről vagy tájépítész-mérnökről beszélünk?


A közös ezekben legfeljebb annyi, hogy természettudományos érdeklődést igényelnek, de ez matematikán, fizikán kívül kémia, biológia, informatika is lehet. Szinte mindegyikhez fontos, hogy jól tudj olvasni angolul, megértsd a szakirodalmat. Manuális "ügyesség" nem feltétlenül és nem mindegyikhez egyforma módon és mértékben kell.

márc. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
51%

Ha igazán jó mérnök akarsz lenni, akkor az elméleti tudáson ( matek, fizika, kémia, szakmai tárgyak stb... ) túl önszorgalomból olvasol szakirodalmakat, próbálsz mindig fejlődni és tanulni, képbe vagy a nemzetközi viszonyokkal a szakmádban, valamint egy kicsit a gyakorlatiasabb részben sem árt otthonosan mozogni.


Én hallottam olyat, hogy gépészmérnökök sorát dobták ki két lábbal állásinterjúkon ilyen-olyan cégeknél, mert konkrétan nem tudtak alapvető mechanikai szerkezeteket kézi modellel összerakni vagy ha kicsit túlzok akkor egy csavart sem voltak képesek behajtani egy deszkába.


Az elméleti tudás az nagyon szépen megvan nekik az egyetemi tárgyakból, tudnak mindenre is igénybevételi ábrát rajzolni meg redukált vektorkettőst számolni és még sorolhatnám, de gyakorlatban sajnos nem kapnak megfelelő képzést és egyszerűen le vannak maradva ezen a területen, nem kicsit. Legalábbis én ezt tapasztalom.


Másik példa, és ilyenből nagyon sok van, rengeteg egyetem rengeteg mérnöki karát el lehet úgy végezni, hogy még életedben nem láttad a saját szakterületed a gyakorlatban, mivel szakmai gyakorlatra sok helyen beraknak 4 hétre irattologatónak és ennyi, ha nem keresel önerődből normális gyakorlati helyet vagy nem mész el fakultatív kirándulásokra akkor veszett ügy sok helyen.

márc. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sokféle mernoki palya létezik, azonban sztem sajnos az info,villamos,mechatrio trió az ami jól fizet és talán még a gépészet utánuk. Az összes többi fizetés szempontjából sok esetben langyos víz. Azokért en nem végeznek mar el egyetemet de aztán mindenkinek saját döntese. Gondolok itt a közlekedés,epìtő-épìtész, vegyész, agrár, környezet, élelmiszer meg hasonló mérnök szakokra. Eleg siralmas,nem túl mernoki fizukrol olvasok ilsn vegzettektol sok esetben.
márc. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!