Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen a pszichológia szak?...

Milyen a pszichológia szak? Érdemes pszichológusnak tanulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egyetemre járok, de nem tetszik a szak amin most vagyok. Nagyon érdekel a pszichológia gyerek korom óta közvetlenül is kapcsolatban vagyok pszichológusokkal és el tudnám magam képzelni ezen a területen. Tudom viszont, hogy mennyi évvel és pénzzel jár, hogy aztán magán úton lehessen ezt csinálni. Megéri? Már 21 éves vagyok, nem tudom, hogy megérné e még 7-10 évet fektetnem a tanulásba, hogy egyszer majd ezt dolgozhassam. Minden tapasztalatot meghallgatok és nagyon sokat segítene!

Köszi



márc. 22. 13:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

Jelenleg elég sok pszichológus van az országban, viszont nagyon kevés a jó pszichológus. Rengeteg a motivációs tréner jellegű pszichológus, akik csak nyelik a pénzt és valódi segítséget nem tudnak adni. Ezen kívül rengetegen mennek azért pszichóra, hogy saját magukat rendbe tegyék. Hogyan tudna segíteni másokon egy olyan ember, aki szét van törve? Szóval ebben az esetben sem ajánlom.


Én úgy gondolom, hogy egy fajta ember lehet csak jó pszichológus: aki boldog. Ha boldog vagy, akkor tudsz adni másoknak. Végigjártad az önismeret útját. Elrendezted magadban a szüleidet, a párkapcsolataidat és megtanultál felelősséget vállalni a döntéseidért. Ennek az útnak az eredménye a boldogság, amely pozícióból már képes vagy segíteni másoknak.

márc. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Még hallgató vagyok, úgyhogy személyes tapasztalattal nem tudok szolgálni elhelyezkedés szempontjából, de az nagy előny, hogy nagyon sok terület van és sok mindenre lehet szakosodni. Akiket ismerek diplomások ők el tudtak helyezkedni, de abban igazad van, hogy ez nem az a szak, ami egyből megtérül és gyorsan sokat lehet vele keresni, úgyhogy ezt fontos észben tartani.

Szerintem az, hogy "megéri-e" mi nem tudjuk neked megmondani, ezt csak te tudhatod. Ha érdekel és szereted és el tudod magad képzelni ezen a területen, akkor az egy jó jel arra, hogy igen.

Ha a szakról konkrétan van kérdésed szívesen válaszolok :)

márc. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Sajnos a képzésről nem tudok még írni, de pont hasonló helyzetben vagyok, mint te, én is 21 vagyok, én is szakot fogok váltani és ezért jelentkeztem pszichológiára. Szerintem a korod nem akadály, nagyon sokan idősebbek, ha megnézed a felvételi statisztikákat, láthatod, hogy a 18-19 évesek után a legnépesebb korosztály ezen a szakon a 27 év felettiek.
márc. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A korod szerintem nem akadály, vannak jóval idősebbek is ezen a szakon. Azt viszont érdemes átgondolni, hogy vajon mennyire való ez neked. Sokan úgy kezdenek bele, hogy elképzelik, hogy az egyetem után majd elmennek magánba, 20000 forintot elkérnek egy alkalomért, és pár éven belül jó kis vállalkozásuk lesz. A valóság az, hogy "jó esetben" (minimális önismeret birtokában) úgy kerülsz ki az egyetemről, hogy úgy érzed, szinte semmit nem tudsz, és megvan a motivációd a továbbképzésekhez. Rossz esetben öngyógyításra használnád a teljes egyetemi tanulmányaidat. Legrosszabb esetben elég kompetensnek érzed magad a magánhoz szinte nulla gyakorlati tapasztalattal. Ha viszont készen állsz arra, hogy az 5 év egyetem után elhelyezkedj egy többnyire állami, viszonylag rosszul fizető pozícióban, és közben évekig folyamatosan továbbképezd magad, meg persze az elsődleges motivációd az, hogy másokon segíts, akkor lehet, hogy neked való.

De annyi jelentkezőt vesznek fel a BA képzésre mostanában, hogy őszintén szólva én MA-t végzettként már egyáltalán nem tudom bejósolni a szakma jövőjét. Igény van pszichológusokra, mindenhonnan ez a visszajelzés. Ennyi állás viszont egyszerűen nincs. Magánban dolgozó, szakmai alapokat és irányelveket figyelmen kívül hagyó emberből viszont egyre több van, sajnos nem véletlen (és most nem csak az egyetemet végzettekre gondolok itt, hanem a "pszichológiával" foglalkozó egyéb foglalkozásokra is). Ezzel viszont az egész szakma hírnevét rontják, amiről ez az oldal is remek képet ad néha.

Én nagyon szeretem ezt csinálni, de közel sem való mindenkinek, aki elkezdi. Ha van kérdésed, nyugodtan írj, akár privátban is, szívesen válaszolok! :)

márc. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Anyagilag nyomorognak,mint az ugyvedek. Tul sok van beloluk.
márc. 24. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha most úgy érzed, hogy érdekel, vágj bele. Ha mégsem fekszik a dolog, akkor semmi nem fog meggátolni abban, hogy abbahagyd.
márc. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
5 év minimum hogy pszichológus lehess, és utána még egyéb képzések ahol specializálódsz/módszereket tanulsz, DE ezek mellett már dolgozhatsz (sőt muszáj, mert kell esettanulmányokat vinned). Én is másik szakról mentem át, és nagyon szeretem. De az viszont igaz hogy túlképzés van.
márc. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Csont nélkül mindenféle hülyeségeket magyarázhatnak magánban, 35 ezer/50percért. Szóval szerintem aranybánya, ha 2-esre diplomàzol sem tudja majd senki, és annyi pénzt kérsz amennyit nem szégyelsz, mert igény az van rá.
márc. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
16%
8 Aki nem erti az egyetemi matekot, annak is barmit magyarazhatnak, mintha matematika lenne... ez nem a matematikat minositi vagy kerdojelezi meg, hanem a befogadot.
márc. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Dunát lehet rekeszteni a pszichológusokkal, és csak pesten keresel jól vele, viszont pesten van a legtöbb pszichológus és a legjobbak. Én nem ajánlom...
márc. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!