Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanácsokra lenne szükségem...

Tanácsokra lenne szükségem illetve esetleges útbaigazításra. Érdemes elvégezni egy pszichológusi majd egy pszichiáteri képzést? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szóval szeretném az elején kezdeni, hogy teljes rálátás nyíljon a helyzetemre..

Idén kezdtem a gimnáziumot, egy sima 4 osztályos szerintem átlagosnak nevezhető nehézsegi szinttel (semmi extra).

Még csak 16 éves vagyok, de szeretnék kitűzni egy célt ami ott lebeghet a szemem előtt és tudom, hogy érdemes érte dolgozni, mert a jövőben ki fog fizetődni a sok munka. Ennek kapcsán gondoltam a pszichológiára, pszichiátriára. Nagyon érdekel mindkét téma mondhatni a "szívemcsücskei". Nem tudom, hogy mennyire éri meg, de én mindkét szakot el szeretném végezni és ehhez lenne rengeteg kérdésem.

Meg éri-e?

A későbbiekben lesz előnyöm abból, hogy mindkét szakot elvégeztem?

Milyen tanulmányi átlag szükséges illetve miből érdemes az emelt érettségi?

Mennyi idő az elvégzése?

Illetve minden egyéb véleményt, tanácsot, nézetet szívesen fogadok és egy zöld kéz formájában értékelem:)

A válaszokat előre is köszönöm!



2017. márc. 20. 20:25
 1/5 anonim ***** válasza:
11%
A skizofrén betegekkel nem biztos, hogy megéri. Alapjába véve az orvostudomány azt mondja, hogy nem gyógyítható. Én úgy gondolom, hogy gyógyítható, de azokat a szabályokat a beteg nem tudja betartani. Ezért mégsem gyógyítható. Ha tanulsz hozzá programozást, akkor emberi érzéseket tudsz majd lekérdezni a beteg állapotáról.
2017. márc. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Röviden: teljesen felesleges elvégezni mindkét szakot.


Hosszabban:

A pszichológia alapvetően "bölcsészképzés", az út kb. így néz ki: 3 éves alapképzés, 2 éves mesterképzés - ez a minimum, ekkor kapsz pszichológus diplomát, amivel még nagyon sok mindent nem tudsz csinálni. Ezután jönnek a szakképzések (amik valamilyen szakpszichológusi végzettséget adnak - pl. tanácsadó szakpszichológus, klinikai szakpszichológus). Ezek után is van még ezekre épülő szakképzés (pl. igazságügyi szakértő, pszichoterapeuta). Ezek mellett módszerspecifikus képzéseket is érdemes elvégezni, azok kvázi az eszközök, amiket használni tudsz a munkád során. A mesterképzés után már minden kizárólag fizetős verzióban létezik, különböző kritériumoknak kell megfelelni (pl. x év szakmai tapasztalat, vagy a képzés ideje alatt teljes állásban kell a szakmában dolgozni, x óra önismereti terápia stb.).

A pszichiátria egészen más útvonal, az általános orvosi (hat év) után tudsz erre szakosodni.


Mindkettő elég hosszú út már önmagában is, összeegyeztetni pedig gyakorlatilag lehetetlen, hiszen bármelyik képzés alsó hangon is kb. 10 év aktív tanulás, ezeket párhuzamosan képtelenség végigcsinálni, mert se az időd, se a pénztárcád, se az agyi kapacitásod nem fogja bírni. Egymás után pedig teljesen felesleges.


Azt kellene kiszűrni, mi az, ami igazán érdekel, mivel szeretnél foglalkozni. A pszichológián belül a klinikai szakirány az, ami leginkább kötődik a pszichiátriához. Ha pszichoterápiával szeretnél foglalkozni, ahhoz bármelyik út megfelelő, pszichiáterként és klinikai szakpszichológusként is jelentkezhetsz a pszichoterapeuta szakképzésre.

2017. márc. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 acelsziv ***** válasza:
11%
Na akarj pszichiáter lenni. Elmebetegebbek, mint akiket kezelnek.
2017. márc. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

És aki egy hozzájuk hasonló jellemmel szimpatizál az meg még betegebb?

Inkább vonz, mintsem taszítana ez a világ..:)

2017. márc. 23. 21:34
 5/5 anonim válasza:
Elég nehéz vele az elhelyezkedés, de ha ez minden vágyad, szerintem csináld. Ami érdekel,abban tudsz a legjobb lenni, a legjobbakra meg mindig szükség van. Vagy esetleg, ha szeretsz emberekkel foglalkozni mondjuk egy gazdasági- emberi erőforrások képzésen is jó lehet
2017. márc. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!