Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 45 évesen érdemes még belevágn...

45 évesen érdemes még belevágni egy diplomába? Eddig jobbára multiknál dolgoztam technikusként,de kiégtem és szeretnék mással foglalkozni. Mennyire nehéz ilyenkor teljesen más szakmába belevágni?

Figyelt kérdés

márc. 25. 18:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A nyugdíjig jelen állás szerint minimum 20 éved van még hátra, persze, hogy megéri! Vágj bele bátran, hajrá!
márc. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Sajnos még nem tudom hogy mit kellenne választanom,a műszaki szakok lennének relevánsak de teljesen kiégtem 25 év alatt és ezek már egyáltalán nem vonzanak.

A bölcsész szakok érdekelnek de azok nem igazán fizetnek jól,esetleg a gazdaságtudományok amelyek vonzanak,pénzügy,gazdálkodás de ezekben nem tudom 50 év körül hogy tudok beilleszkedni.

márc. 25. 18:34
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mit szeretnél csinálni és mennyire kapcsolódik hozzá az eddigi munkatapasztalatod.


Ha mondjuk gépkarbantartó/szerelő voltál, és elmész gépészmérnökire, azt simán lehet, hogy könnyen ki tudod használni.


De sok helyen azért nem értékelnek egy 50 éves abszolút pályakezdőt. Nem lehetetlen, de nem lenne olyan egyszerű elhelyezkedned, mintha 21 vagy akár 30 lennél, ezt tudnod kell.

márc. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igen pontosan ez a dilemmám.Karbantaró,folyamattechnikus vagyok,ezért lenne ideális a mérnöki,de mint említettem ki vagyok égve és egyáltalán nem vonz a mérnöki szak.És a másik oldal hogy 50 körül rohadt nehéz lenne új szakmában diplomásként elhelyezkedni.

Nem tudom mit tegyek.

márc. 25. 18:59
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben keresnék valamit, ami új és érdekel, aztán ha nem jön be, találtál magadnak egy új, érdekes hobbitémát.


Levelezőre/estire mennél és közben dolgoznál, vagy hogy oldanád meg?


Lehet, hogy ez önmagában segít a kiégéseden. Emlékszem anno amikor én voltam egyetemista (informatika) és egyetem mellett fejlesztőként is dolgoztam (lényegében heti 3 nap egyetem, és 3-4 nap munka összesűrítve), akkor nagyon elegem lett az egész szakmából. Persze, ez más, mint huszon sok év után kiégni, de hátha inspirál.


Na szóval, engem ebből az húzott ki, hogy csináltam tovább amit eddig, és mellé áthallgattam BTK filozófiára. Nem volt kevesebb a dolgom, sőt technikailag több, de a légkörváltás, az, hogy teljesen más emberek vettek körül heti pár órában, kicsit tudta ellensúlyozni azt a sok programozást.


Én a mai napig besunnyogok BTK-s előadásokra, pedig már semmi keresnivalóm egyetem közelében. De senkit sem zavar:D

márc. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Persze ,levelező és mellette munka.Nem rossz amit írtál,én most nyelvtanulással próbálkozom, de én drasztikusabb változásra vágyom amivel pályát tudnék módosítani,csak nem tudom hogy megérné-e és nem csak kidobott évek mennének a kukába.
márc. 25. 19:22
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Válassz olyat, amit nem bánsz meg akkor sem, ha esetleg nem tudsz munkát vállalni vele. Az a baj, hogyha csak ez a kiindulópont, hogy megérős legyen, akkor nehéz dolgod van. Senki nem garantálja, hogy meg fogja érni, de ha meg sem próbálod, akkor eleve esélytelen a dolog. Ha van időd, kedved, energiád, akkor vágj bele amihez kedved van, aztán meglátod.
márc. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem veszítessz vele semmit. Én azt mondom, bár lehet, hogy le fognak pontozni, hogy ne a pénzt nézd, hanem aazt, hogy mit szeretnél csinálni. Kiégve lediplomázni olyan szakon, amihez talán nincs is kedved... Hát egyrészt nem könnyű, másrészt a motiváció hiánya mkiatt még nehezebb lesz a dolgod. Olyant válassz, ami érdekel, szereted, és úgy nagyobb eséllyel kapsz majd állsát.


Még valami: Bár persze a 20-as, 30-as korosztálynak nagyobb esélye lesz, azért nem fogsz állás nélkül maradni.

márc. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%
Talán GTK pénzügy számvitel unalmas és nyugis jól fizető tud lenni egy könyvelők munka.
márc. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Igen,a pénzügy az egyik amire gondoltam,a másik a gazdálkodás menedzsment ami jobban vonz.A pénzügytől félek hogy unalmas lesz, megcsinálom a gazdálkodás szakot aztán lesz ami lesz.

Ha van még javaslata valakinek szívesen veszem,köszönöm a segítséget mindenkinek.

márc. 26. 16:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!