Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a véleményük az osztrákokna...

Mi a véleményük az osztrákoknak a magyarokról? Milyen típusú németet érdemes tanulni? Gépgyártás technikusként hol érdemes elhelyezkedni Ausztriában?

Figyelt kérdés

Jelenleg angolt tanulok és az lenne a kérdésem, hogy a németnél is van ilyen általánosan elfogadott fajtája, mint az angolnál az Oxfordi angol, hogy szinte mindenhol azt tanítják?

Ausztriában főleg Bécstől nyugatra felső Ausztriában, Svájcban és Tirolban milyen típusú németet beszélnek?


Másrészt ahány ember annyi félét mond.

Mi a vélemény a magyarokról kint?

Tényleg munkaszerető, szorgos és vendégszerető embereknek tartanak minket, vagy ez is olyan tévhit, mint ahogy a magyar konyha világhírű?

Tehát valóban igaz, vagy csak mi képzeljük be magunknak?

Szeretik a magyarokat a munkáltatók az ország keleti részén túl is?


Gépgyártás technikusként, vagy CNC-sként mennyit lehet keresni heti 40 órás munkaidőben és hol van sok munkalehetőség, hol érdemes letelepedni családostul?

A falusiak tényleg idegengyűlölők és utálják a magyarokat?

Igaz, hogy a bevándorlókkal az átlag osztrák szóba sem áll?

Személy szerint a középfokú angol tudásomat le se szarták, mindegyik vartyog tovább, vagy meg sem szólal.

Ha németül próbálok beszélni akkor is ugyanez a helyzet?



#munka #Ausztria #osztrák #letelepedés #CNC #Vélemény a magyarokról
2013. ápr. 20. 18:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A Hochdeutsch az, amit mindenhol tanítanak, de tájegységenként eléggé eltérő nyelvjárások előfordulnak.

A bevándorló magyarokért nem különösebben vannak oda, de a dolgozó néppel nincsen gondjuk.

2013. ápr. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hochdeutsch, de naluk nagyon durva "tajszolasok" vannak.

Egy kiallitason talalkoztam egy bacsival hat 2 mondatbol 2 szot ertettem... de mondta ismeros ne aggodjak a tolmacs csaj se szokta erteni a bacsit.


Majd idovel hozzaszokik a fuled mint nekem is az angolhoz kint.

Hat ott is voltak olyanok akiket nem ertettem. A skot se egyszeru elsore nagyon kellett fulelnem hogy mit mond a nover, most Bpn egy skot sraccal lazan eldumaltunk pedig kagasztrofalis akcentusa volt xD


Majd anyanyelvi kornyezetben alakul.

/ itt az iskolai tanarok tobbsege iszonyatos kiejtessel oktat.../

2013. ápr. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

velemenyek: allitolag Becsben sok a keregeto - magyarok.

vagy vannak kint tablak hogy "magyar ne lopj"

mondjuk sztem a korrekt az lenne "cigany ne lopj"


sajnos van valosagalapja feher magyarral is...

szoval ez szegyen

viszont a dolgos magyarokat szeretik.

a munkaltato ad neked eselyt aztan ha ugy latja rendes ember vagy kedvelni fog.


jobb a munkabirasunk.

en briteknel vagyok.

naluk az a baj hogy lustak.

szoval ne hallom hogy milyen kifogasokkal nem mennek dolgozni, vagy pl. a keses. allandoan kesnek. iszyonat. persze nem mindenki, de eleg jellemzo

2013. ápr. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát én főleg attól félek, hogy mondjuk ha megtanulnék németül és írni tudnék egy jó önéletrajzot és behívnának állás interjúra akkor csak ülnék ott, mint 1 darab szar a kiejtésük miatt.

Vagy ha a főnök akarna valamit akkor meg sem érteném.

2013. ápr. 22. 14:59
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

ah munkahelyen sztem ha nem annyira fullosan kell a nyelv akkor interjunal nem fog neked hadarni a fonok meg szivatni


legalabbis Londonban en igy lattam. velem maskepp beszelnek mint masokkal, mert nekem eleg jo az angolom. de akinek gyengebb azzal direkt egyszerubb szavakat hasznalnak, nem cifrazza tul a dolgot, nem hasznal tobbszorosen osszetett mondatot, igeidoket se bonyolitja- mondjuk ez alapbol nem szokasuk. Szoval eleg rendesek ilyen teren, meg sztem mar hozzaszoktak...

2013. ápr. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!