Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Arra lehet használni a mesters...

Arra lehet használni a mesterséges intelligenciát (Chat GPT-t) szakdolgozatban, hogy írok neki egy mondatot és segítsen átfogalmazni?

Figyelt kérdés
Akár fejből, akár szakirodalomból írok neki 1-1 mondatokat (tehát nem az, hogy bemásolok fejezeteket és fogalmazza át), hanem csak mondatokat és azt átfogalmazza? Pl. ha én nem tudom jobban megfogalmazni, vagy ötletet adjon, hogyan fogalmazná át
márc. 26. 08:57
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

És ha nincs beleírva a rendeletbe, hogy nem lehet akkor lehet használni?

Nekem ez nagyon fura, hogy elmondásod szerint egyből látszik az AI mégis írta valaki, hogy az egészet azzal írta és 5 lett...


Milyen több valódi munkára gondolsz? Senki nem mondta, hogy nincs benne valódi munka, attól függetlenül, hogy az AI-tól is kérek segítséget az átfogalmazásba, szerintem ez pont, hogy még + munka, oda is beírni, átgondolni amit ír, hogy biztosan jól van átfogalmazva...


És hogy bizonyítják rá, hogy AI írta, ha olyan mondat amit én is írhatok? Akkor bármelyik mondat lehetne AI...


És ha még a neptun-ba feltöltés előtt csináltatok a suliban egy plágium vizsgálatot és nem felel meg, akkor még vissza adják dolgozni rajta vagy ott mindennek vége? jön a bíróság?

márc. 27. 00:11
 22/23 anonim ***** válasza:

"És ha nincs beleírva a rendeletbe, hogy nem lehet akkor lehet használni?"

1. Nem feltétlenül. Máshol szereplő, de akár csak szóbeli elvárás alapján is tiltható a használata.

2. Nincs "A" rendelet. RendeletEK vannak, a dékán által jegyzett rendeletek akármelyikében benne lehet az AI használatának a tiltása.


És itt a kettes pontból kifolyólag, nem valószínű, hogy a tegnap esti megemlítés óta át tudtad volna olvasni mindet. Hiszen akár 15-20 darab, többtíz oldalas dokumentumról van szó.


"Milyen több valódi munkára gondolsz?"

A parafrizáló szoftverek használata ugyanúgy munkakerülés.

A szakdolgozat egyik legfontosabb eleme, a kutatási eredmények mellett, maga a tény, hogy mennyire vagy képes a szakmai és egyéb forrásokat mélyrehatóan értelmezni és a saját szavaiddal beépítve a szövegedbe, továbbadni.


"És hogy bizonyítják rá, hogy AI írta [...]"

A lenti linken lévő kérdésnél, a #5, #8, #14, #24, #26 válaszokat érdemes elolvasni, de a #5 adja meg a választ a kérdésre.

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..


Ha egy olyan "lekonyhanyelvesített" válaszból sem érted, akkor soha nem fogod megérteni a működését.

A linken szereplő #5-ös válaszhoz képest, CSAK bonyolultabban lehet leírni!


"csináltatok a suliban egy plágium vizsgálatot"

Ez iazából egy felesleges cselekedet. Az előzetes plágium-vizsgálatokon mindig valami egyszerűbb, minőségtelen szoftvert használnak, mint Plagiarism.com, Plagiarisma, KOPI, PaperRater, stb...

Ezek viszont fele akkora anyagmennyiséghez sem férnek hozzá, mint amihez a TurnitIn fog.

Arra jó, hogy képet kapj pár helyről a szakdolgozatodban, amit jobb hivatkozni, vagy átírni, de ennyi.


Előfordul olyan hely, ahol már az ilyen elő-ellenőrzésekhez is TurnitIn-t használnak, akkor az jó és érdemes.


"még vissza adják dolgozni rajta"

Persze. De meg is jegyzik az eredményét ennek a vizsgálatnak.

Tehát ha már ehhez az előzetes vizsgálathoz is a TurnitIn-t használják, ami az átírások miatt kimutatja, hogy 30% AI, utána még visszaadják hogy folytasd, de a végleges ellenőrzésnél ha 0% is az új eredmény, nem olyan szemmel fognak már rá tekinteni, mint akinek alapból is 0 volt.

Esélyes, hogy mélyebben belekérdeznek, hogy felmérjék mennyire is ismered és mennyire tudod értelmezni a forrásaidat.


"jön a bíróság?"

Mint említettem, az egyetemi fegyelmi bizottság, pont hogy nem bíróság, ezért is él az, hogy már a gyanút sem az egyetemnek kell bizonyítani, hanem a hallgatónak eloszlatni.


De ez csak a végleges beadást követően történik, az elő-ellenőrzések után még nem.

márc. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

Akkor sem értem, hogy aki írta, hogy 3 nap alatt csinálta meg AI-val neki hogyan lett 5-ös de nem is az érdemjegy, hanem hogy fogadták el.

Az egy dolog, hogy valahol most került bele a szabályzat(ok)ba hogy nem lehet használni de ezek szerint az ellenőrző szoftvereknek kellett látniuk ezt, azt megelőzően, hogy belekerült a szabályzatba.


Tehát akkor hogy engedték át?



Ezt az előellenőrzést is a leadási határidő előtti napom csinálják meg, tehát ott már teljesen mindegy, mert ha nem fogadják el, akkor ígyis-úgyis bukta... ott már nincs idő semmire


"De ez csak a végleges beadást követően történik, az elő-ellenőrzések után még nem."

Mármint mi?

A fegyelmi?

Az előellenőrzés után csak látszik, hogy jó lesz az a dolgozat, vagy sem...

márc. 27. 11:44
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!