Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Arra lehet használni a mesters...

Arra lehet használni a mesterséges intelligenciát (Chat GPT-t) szakdolgozatban, hogy írok neki egy mondatot és segítsen átfogalmazni?

Figyelt kérdés
Akár fejből, akár szakirodalomból írok neki 1-1 mondatokat (tehát nem az, hogy bemásolok fejezeteket és fogalmazza át), hanem csak mondatokat és azt átfogalmazza? Pl. ha én nem tudom jobban megfogalmazni, vagy ötletet adjon, hogyan fogalmazná át
márc. 26. 08:57
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
63%
A tartalmi plágium is plágium, nem csak a szó szerinti idézet.
márc. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
De a tartalmat én írom neki, nem ő keresi csak az átfogalmazásban segít...
márc. 26. 09:33
 3/23 anonim ***** válasza:
89%

Használhatod, csak utána írd át te magad is.

Ugyanis a TurnitIn AI detection ki fogja dobni.


Egy az egyben sose másolj be még fél mondatot se, ami GPT-től származik!

márc. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
19%
Én tavaly írtam a szakdolgozatomat nem hogy mondatokat hanem konkrét fejezeteket írattam vele. 3 nap alatt kész voltam az egésszel, jeles lett.
márc. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
87%

"akár szakirodalomból írok neki 1-1 mondatokat"


Attól, hogy te írod be neki a szakirodalmat és nem ő keresi ki, az még tartalmi plágium, hiába fogalmazza át, te meg nem hivatkozod le.


Arra, hogy te nem tudsz választékosan fogalmazva írni, vannak szakdolgozati lektorok, akik átolvassák neked.

márc. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
72%
4# aztán majd mondjuk öt év múlva kibukik és bszhatod a jelesedet. Ismerek ilyet, érvénytelenítették a diplomáját.
márc. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
17%
#6 nem nagyon érdekel mivel nem a papírfecni miatt jártam egyetemre, hanem azért hogy kellő alapismereteket szerezzek a területen amiben később elhelyezkedtem, valamint a szakmai kapcsolataim építése végett. Az egyetemnek köszönhetem a diákmunkát valamint a későbbi bruttó 800k-s kezdőfizetésű állást (DevOps mérnök vagyok) a multinál ahol jelenleg dolgozom. 5 éves szakmai tapasztalattal a kutyát nem fogja érdekelni, hogy én rendelkezem-e diplomával vagy sem ;) Arra pedig tökéletes volt a GPT hogy a szakdolgozatnak nevezett bohóckodást "pillanatok alatt" abszolváljam.
márc. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

3:

Mit írjak át én magam?

Ha alapból én írok neki egy mondatot, amit fogalmazzon át.

Fél mondatot sem? Nem értelek...


Tegyük fel (sarkosított példa):

Én olvastam egy szakirodalomban, hogy "Ma reggel sütött a nap"

Beütöm a chat-be, hogy ezt fogalmazza át -> lesz belőle " Sütött ma reggel a nap" vagy Reggel sütött a nap ma"


Akkor milyen fél mondatot se írjak, ha az egész mondat kell?

Attól én még hivatkozhatok a szakirodalomra, hogy a szöveget onnan vettem (azt nem kell nekik tudni, hogy a megfogalmazásban segített) vagy mondjuk úgy rakta össze a mondatot, hogy "és" helyett "valamint" vagy ilyesmi szinonima szavakat használt. A tartalmat nem tőle vettem, hanem a szakirodalomból, vagy adott esetben magamtól írnám csak esetleg nem találom a megfelelő szavakat hozzá...


5:

3 nap az durva, sosem értettem, hogy emberek hogy "dobják össze" ennyi idő alatt


5:Dehogynem , természetesen lehivatkozom nem "a levegőbe" írok valamit, csak a könyvből sem írhatom le szó szerint ehhez hívnám segítségül a chat-et, hogy átfogalmazni segítsem de természetesen a szakirodalomra hivatkoznék


Éppen tudok választékosan fogalmazni, de van olyan, amikor a chat okosabb mint én.

Mellesleg hol van ilyen lektor? A konzulens e-mail-ben nem hajlandó meg sem nézni, csak szóban, tehát ő biztos nem...

márc. 26. 13:21
 9/23 A kérdező kommentje:
Első 5 4 *-nek ment, bocsi
márc. 26. 13:22
 10/23 A kérdező kommentje:
És ki kérdezte, hogy te mit csinálsz?
márc. 26. 14:47
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!