Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jól jönne szakmailag egy...

DvD.Szeren kérdése:

Jól jönne szakmailag egy tanuló társ, vagy egy segítő (vagy bármilyen tanács) Mérlegképes könyvelőit szeretném elvégezni minimális előképzettséggel és 0 tapasztalattal. Lenne valaki másnak erre igénye, vagy tudna segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kicsit egzisztenciális válságban vagyok és jól jönne a segítség. Középsulis korom óta könyvelő szerettem volna lenni, így közgázból érettségiztem, OKJ-n is elvégeztem a pénzügyi és számviteli ügyintézőt és most jönne a mérlegképes könyvelői online felnőttképzés. Egy néhány hónapja beiratkoztam, de munka/család mellett semmi energiám már. Az sokat segítene ha lenne valaki aki szintén most csinálja és együtt leülnénk tanulni (tudom ez nem a dedó), vagy aki szimplán segítene, mert hasonló cipőben járt és megosztaná a tapasztalatait/tudását. Pentánál csinálom a képzést, hajlandó lennék akár újra is kezdeni, csak legyen meg mert fogalmam sincs mi mást dolgozhatnék ha ez nem jön össze. Akadna ilyen ember? Kérlek vedd fel velem akkor a kapcsolatot.

Köszönöm ha elolvastad



márc. 26. 13:07
 1/7 anonim ***** válasza:
19%

"Lenne valaki másnak erre igénye, vagy tudna segíteni?"


Semmi igényem nincs ilyenre én bármit elvégzek úgy hogy nem szorulok mások segítségére, mert tehetséges vagyok. Ha segítség kell akkor max pénzért korrepetállak de biztosan találsz tőlem olcsóbb mentort.

márc. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Írod, hogy minimális előképzettséged van... Igazából még előnyben is vagy, mert egy csomóan érettségivel kezdik el a mérlegképest is vagy a bsc-t, úgy, hogy előtte soha életükben nem láttak se mérleget se eredménykimutatást.

A Pentánál online van minden, vissza tudod nézni az anyagot akármikor. Hol akad el a dolog? Nincs nagy titok, le kell ülni, mert a számvitel pont az, amivel rendszeresen kell foglalkozni. Ha veled le kell ülni az baj, mert nincs hozzá látszólag motivációd. De mi lesz veled, ha napi minimum 8 órában kell ezt csinálnod?

márc. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ez másképp nem megy, csak ha leülsz munka után

A facebook csoportba benne vagy? Heti 2-3 alkalommal van online vizsgafelkészítő,illetve van külön könyvvezetés is, ott biztos találnál tanulótársakat

márc. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Értem, hogy ehhez "csak" leülni kellene és tanulni, de mint írtam egzisztenciális válságban vagyok. Ha nem érthető mit jelent, akkor leírnám, hogy csak elbizonytalanodtam, kezdem feladni, elfáradtam stb. Szerintem mindenki életében van ilyen szakasz. A triviális dolgokat én is pontosan tudom. Semmi újat, de még csak építőt se tudtatok írni.

Azért köszönöm 🙏🏻

márc. 26. 17:04
 5/7 anonim ***** válasza:
53%

Okés, de milyen tanácsra számítasz? Továbbá annak az esélye, hogy ilyen motivációval le fog valaki ülni veled, és húzni téged, nem sok van.

Egy anonim fórumon senki nem lát bele az életedbe, nem ismerjük az élethelyzetedet. Írtad, hogy van családod, munkád, mi lenne, ha inkább tőlük kérnél segítséget?

márc. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, hogy haladsz azóta? Naponta/hetente kb. mennyit kell tanulni a képzésen? Én is gondolkozom rajta, hogy elkezdem.
ápr. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves 6.


Megszabott tanulási határidők vannak, érdemes minden nap odaülni, vagy hétvégén bepótolni az egész hetes tananyagot. 1-1,5 évig nagyon oda kell raknod magad, de utána megéri a fáradtságot. Vagyis ezt hallottam én is, de tuti igy van :)

ápr. 15. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!