Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van aki teljes munka mellett...

Van aki teljes munka mellett végez jelenleg valamilyen képzést, legyen az akár doktori, OKJ, egyetem levelezőn vagy bármi?

Figyelt kérdés
Ha munkaidőben is részt kell venni a képzéseken, van ehhez speciális szabadság, hogy ne az éves szabikeretemből menjenek a napok? Továbbá kevesebb lesz a fizetésem mint táppénz esetében?

márc. 31. 18:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

- Ha tanulmányi szerződést kötsz a munkáltatóval, akkor tanulmányi szabadságot biztosít ez időre. Az éves szabadság kereten felül. De ehhez bizonyos időt még lehet a cégnél alá kell írni, hogy ott maradsz.

- Ha nem hajlik erre a munkáltató, akkor marad a szabadság. Vagy ha például lehet kihagyni bizonyos mennyiségű órát a képzésen.

- Alapvetően megbeszélés kérdése is lehet, ha nincs tanulmányi szerződés, hogy másik nap tovább bent maradsz és akkor a pénteki órákra is oda lehet érni egy levelező képzés esetén. Mindkét fél rugalmassága kell azért hozzá.

márc. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az #1 válaszoló tökéletesen leírta, annyival egészíteném ki, hogy van lehetőség fizetés nélküli szabadságra is. Ez az egyébkénti szabadság kereteden túl kivett szabadnapokra vonatkozik, amikre már nem jár fizetés. Ebben az esetben nyilván kevesebbet kapsz, mint táppénz esetén, hiszen konkrétan nem kapsz fizetést azokra a napokra. De nyilván ezt is meg kell beszélned a munkáltatóval.

Amúgy persze, hogy vannak ilyen emberek. Én pl. munka mellett szereztem egy mesterdiplomát, egy OKJ-t, és most csinálok egy másik mesterdiplomát is. Volt, amelyikhez kaptam tanulmányi szabadságot, volt, amelyikhez csak annyit engedtek, hogy csúsztatgassam az óráimat. És amúgy mind a korábbi, mind a mostani csoporttársaim is így végezték az egyetemeket, úgyhogy messze nem példa nélküli.

Nyilván a legjobb az, ha ki tudsz bulizni magadnak egy tanulmányi szerződést, de nem minden munkáltató nyitott erre.

márc. 31. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nincs okj, megszünt, helyette szakképesítések vannak.
ápr. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!