Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fogalmam sincs hol tanuljak...

Fogalmam sincs hol tanuljak tovább, valami ötlet?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizek. Mindenképp tovább szeretnék tanulni valamelyik egyetemen (esetleg főiskolán, amit nem annyira szeretnék), lehetőleg Budapesten. A problémám viszont a következő: elképzelésem sincs milyen szakra mehetnék, nem tudom mivel szeretnék foglalkozni. Humán beállítotságú lány vagyok, de a történelem nem érdekel annyira, hogy ezzel kapcsolatban tanuljak tovább. Nem szeretnék kihagyni egy évet. Nem lenne valakinek valami ötlete?

Ha ez számít: nagyjából közepes tanuló vagyok (reál tárgyak nem mennek, humán tárgyak mennek).


2009. jan. 5. 11:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A www.felvi.hu -t nézted már?

Kiválaszthatsz egyetemeket, megnézheted milyen képzéseket indítanak.....megnézheted, hogy melyik szak miről szól..mit lehet vele kezdeni.

Pontszámítást is találsz..

Ponthatár statisztikákat is.



Illetve minden évben kiadnak felsőoktatási-tájékoztató könyvet is. Azt könnyebb áttekinteni.

2009. jan. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szabad bolcseszet, kommunikacio es mediatudomany, nyelvszakok, magyar szak. Ennyi jut eszembe, ami nem tori.


Egyebkent az evkihagyas nem hulyeseg, en is erettsegi utan jottem ki, bejartam fel Europat ugy, hogy ez egy fillerembe nem kerult, kapcsolatokat epitettem ki (es teszem ezt folyamatosan), a vilag minden tajarol vannak barataim, penzt keresek, melynek nagy reszet felre tudom rakni, es kozben olyan tapasztalatokat szerzek/szereztem, amik ravezettek a helyes utra, es tudom, mit akarok tanulni. Nem azert jottem ki, mert nem vettek fel sehova (jo tanulo voltam), hanem mert nem tudtam, merre tovabb. Mostmar tudom, beadtam a jelentkezest, es ha minden igaz, szeptembertol egyetemista leszek. Addig is elvezem az eletet, mig lehet. :D

2009. jan. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem humán beállítottságúként mehetsz pl. humánerőforrás menedzser szakra is akár, az sem töri, és az minden vállalathoz kell. Talán könnyebben el tudsz helyezkedni vele, mint egy szabad bölcsész szakkal. (bocsi, nem bántás, de sajna van 2 munkanáélküli szabad bölcsész végzettségű ismerősöm...)
2009. jan. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

ha már humán...nem érdekel a szociológia? antropológia? pszichológia? Pedagógia? Gyógypedagógia? gyógytorna?

engem ezek érdekelnek, és én is teljesen humán vagyok...

esetleg Földi szak, turizmus...

2009. jan. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek mind, utánuknézek!:)
2009. jan. 5. 16:59
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért, egy humán beállítottságú ember, inkább nem menjen humánerőforrás menedzser szakra....:)Ez közgazdász képzés, és rengeteget kell számolni. Kalkulus(analízis), lin.algebra, valszám, számvitel....

Petranova

2009. jan. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Na az már meghaladja a szintem:)

Pszichológia érdekelne, de félek, hogy van már abból elég.

2009. jan. 5. 21:11
 8/9 anonim ***** válasza:
Az egyetemek honlapján fönt van általában a szakok tanulmányi tájékoztatója, ahol meg tudod pontosan nézni, hogy milyen tantárgyakat kell fölvenned az évek folyamán. Az alapján talán könnyebb lesz a döntés.
2009. jan. 6. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
ha érdekel a pszichológia az nagyon jó, mert ne félj, nincs belőle sok.;) sőt nagyon is keresik manapság, tehát ha megy a magyar és még a biosszal sem állsz hadilábon akkor én nagyon ajánlom!
2011. aug. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!