Szakdogában lehet olyan forrásra hivatkozni , amit más nem tud ellenőrizni?

Figyelt kérdés

A kérdés figyelemfelkeltés. Nyilván lehet, mert több dolgozatban olvasta olyat, hogy Forrás: xy óra papír alapú jegyzet.

Ezek szerint ez nem probléma? Hogy valaki olyan dokumentumra hivatkozik, amit az olvasó, bíráló nem tud "ellenőrizni"?


Ilyen esetben el kell hinnie, hogy az márpedig onnan van? Vagy kérheti, hogy mutassa meg honnan származnak azok a papíralapú dokumentumok?


Bosszantó, mert én is tök szívesen hivatkoztam volna rá, de nyilván nem tudok, mert én nem találkoztam azokkal a "papírokkal"


ápr. 15. 23:11
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Igen, és nem.


Ha te magad a kezedbe vetted/saját eszközödön/felhőtárhelyen/akárhol (a lényeg, hogy a birtokodban van) tárolod, akkor lehet rá hivatkozni.


Természetesen meg kell tartani, és nem köteles bemondásra elhinni. Kérhetik, hogy mutasd be, akkor pedig oda kell adni.

És ez minden forrásra vonatkozik!


Olyat nem használhatsz forrásként, aminek a tartalma nem volt elsőkézből a szemed előtt, amivel "nem találkoztál".


De ha valakinek meg van és el tudja hozzád juttatni, akkor már lehet.

ápr. 16. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
Én raktam olyan könyvet a forráslistába, amiből semmit nem raktam a szövegbe és senki nem vette észre. Csak azért kellett, hogy többnek tűnjön. Ha egy tanárnak 20-30 szakdolgozója van, akkor nem vesz mindent észre. 5-ös lett.
ápr. 16. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 NTBS ***** válasza:
59%
Beszélni kell a témavezetővel.
ápr. 16. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
37%

Lehet. Én pl tobb egyetem szakdolgozataban is sok szóbeli közlésre hivatkoztam (interjúkat készítettem, de nem volt hangfelvétel csak hevenyészett kézzel irt jegyzet, amit a védésre ki is dobtam) és teljesen elfogadott volt.

Valamint amikor bíráltam ilyesmit, volt, hogy biztos voltam a plágiumnak, de helyi levéltár forrásai voltak feltüntetve hivatkozásként és nem tudtam ellenorizni.

ápr. 16. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

1:

Igen és nem?

Vagy igen vagy nem!


Természetesen nekem volt a kezemben, és be is tudom mutatni, ha kell, de attól minden egyes ember aki olvassa nem tud utána nézni a forrásnak, hiszen nyilvánvalóan nem tudnám mindenkinek eljuttatni.

Persze az iskolának, bírálóknak, bármikor.


2:

Pedig ilyet nem lehet csinálni, hogy többnek tűnjön.

Az én tanáromnak 5 szakdolgozója van, az nem sok.

3: te vagy a gáz barátom, nem veszed észre, hogy a két kérdés nagyban eltér?

Én azt kérdeztem, hogy egy olyan forrásra, ami CSAK és kizárólag papír alapon érhető el (más nem tudja olvasni) max, ha bekérik, de ha közzé lesz téve minden olvasó nem fogja nyilván elkérni.


És nem azt kérdeztem, hogy a kettő közül mire hivatkozzak, mivel nem más a papír alapon kívül.


Ne üsd bele az orrod olyanba, amiről fogalmad nincs.


4:

Sokra nem megyek vele, épp külföldön konferenciázik.(Már 1 hete)


5:

És magát a kérdéseket mellékletben fel kellett tüntetned? Hogy miket kérdeztél? mint pl. egy kérdőívben? Azt is felszokták.

Vagy nem kellett valamiképpen igazolni, hogy a beszélgetés megtörtént és ténylegesen azt válaszolták amit? Semmire nem kellett különösképpen hivatkozni?


Hogy érted, hogy biztos voltál a plágiumban? Hogy csak írtak valamit és hivatkoztak valamire de nem tudtad ellenőrizni, hogy ténylegesen az van e benne amit a dolgozatba leírt?

Én is ilyesmire gondolok, hogy más egyetemek dolgozatit olvastam, ahol xy óra xy jegyzetére hivatkoztak mondjuk 10 éve, de én most hogy keressem fel, hogy mutasd már meg azt a 10 évvel ezelőtt íródott papír alapú jegyzetet, ami már lehet meg sincs, de ha meg is van, vadidegen ember hogy kérje el...

Az hogy te vagy a bíráló az megint más.

ápr. 16. 14:37
 6/10 A kérdező kommentje:

Annyira szeretem az ilyen, kivagyok mivagyok embereket.

Ő már segített nekem, meg látatlanba megmondja, hogy én milyen buta vagyok,mert kérdezni mertem. De gyere privátba, aztán megbeszélhetjük merre van az arra!


Nekem aztán biztos nem segítettél jóformán még nem is tartok sehol. (2.fejezet) De több mint fél évem van még, semmivel nem vagyok elkésve.

Majd te megmondod nekem milyen lesz a diplomám. Kérdezte valaki?

Rólad is lehetne itt sok mindent írni, csak sajnos arra sem van érdemes.

ápr. 16. 19:52
 7/10 anonim ***** válasza:

4 vagyok. Nem, nem kellett feltüntetnem semmit, csak a szóbeli közlő nevét, azt az intézményt, ahol dolgozott (emiatt kerestem fel oket), a pozícióját és az interjú dátumát.

Biztos voltam benne, hogy az illető plagizál, mert a megfogalmazáson látszott, hogy össze van ollózva (gyorsan rááll az ember szeme, ha ilyeneket olvas). Szerintem szó szerint másolt. Mások is megtettek, csak a tobbit megtaláltam a neten, így tudtam bizonyítani.

ápr. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

7:

És ilyen esetben mit csinálsz?

Ha biztos vagy benne, hogy plágium.

ápr. 17. 12:33
 9/10 A kérdező kommentje:

6:

Ha valaki nem értené:

Volt egy komment, amiben azt állította az illető, hogy ő nekem mennyit segített, milyen buta vagyok.

(Azt sem tudja milyen szakdolgozatról van szó.)


Dehogy segített ő nekem, csak veri a nyálát. Még mindig várlak privátban! Nagyon nem szeretem az igazságtalanságot! Főleg, ha valaki minden előzmény nélkül h**** le mást.

ápr. 17. 12:43
 10/10 anonim ***** válasza:
7 vagyok: mivel nem tudtam bizonyítani, nem tettem semmit.
ápr. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!