Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szakdogában egy könyvből...

Szakdogában egy könyvből mennyit lehet kivenni?

Figyelt kérdés

A hitelek csoportosítását, folyamatát szeretném egy könyvből ami szépen összeszedve le van írva nem mindent vennék ki szó szerint de egy csoportosításból ahol le van írva h e szerint és e szerint van csoportosítva ez és ez a folyósítás menete azt nehezen tudom átfogalmazni

illetve nem szeretném mondjuk 3 könyvből össze tenni a folyamatát mert nekem ez így érthető ahogyan a könyvben le van írva egymás után

természetesen utána hivatkoznék a könyvre


2018. márc. 18. 16:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Semennyit. Minden nap megkérdezed ötször, de akkor se lehet.
2018. márc. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

nem kérdeztem még meg

akkor fejből kellene tudnom a hitel folyósítást?

elbírálást ? hitelszerződés megkötésének folyamatát?

2018. márc. 18. 16:45
 3/3 anonim ***** válasza:
59%

Kamu, hogy nem kérdezted még meg, nem az első, hogy pontosan ugyanezzel a problémával írtál ki kérdést. Legalább ne hazudj.


Figyelj, ez nyilván egzakt dolog, nem a fejedből kell kiszülnöd, hogyan működnek ezek a dolgok - bár azt gondolom, hogy a szépen összegzett könyv mellett érdemes lenne mindezt törvényi szabályozásokkal is kiegészítened, hacsak erre nem szánsz egy külön fejezetet.


Én a helyedben úgy csinálnám, hogy egy külön alcímmel/fejezettel jelölném ezt a témát, és ott akkor kizárólag ez a könyv alapján részletezed a dolgokat. Ezt megteheted úgy, hogy "A hiteltípusok csoportosítása és folyamata (Kis és Nagy, 2010 alapján)" És így már a címben jelzed, hogy ez a rész honnan származik teljes egészében. Ha pedig a fejezeten belül szó szerint idézel, akkor idézőjelet kell használnod, újra hivatkoznod, és oldalszámot is oda kell írni.


Én a helyedben egyébként annak is utánajárnék, van-e más szempontú csoportosítás is esetleg más könyvben vagy szerzőnél, mert ha azzal kiegészíted ezt, akkor máris van valami saját szellemi munkád az egészben és színesebbé is válik a dolog. De persze ha kizárólag ez az egy csoportosítási mód létezik, ami ebben a könyvben van, akkor ok.

2018. márc. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!