Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 32évesen egy fogorvosi képzés?

32évesen egy fogorvosi képzés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

7éve kamionozok, váltanék, relatív sok megtakarításom van, szívesen mennék egyetemre most 31éves vagyok.

Nézem az orvosi képzést, 5év a fogorvosi képzés, és van állami képzés is belőle, ha jól látom a felvételi tárgy az biológia,és kémia mind a kettő emelt szinten.

Van még értelme ennek nekivágni? Ha igen akkor keresnem kéne egy jó biosz,kémia tanárt.


márc. 10. 12:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Jártál már egyetemre? Hány állami féléved van még?

Képzés alatt lakhatásod, költésgeid megoldottak?


Van értelme kérdés elsősorban neked szól. Nekem pl. nem lenne értelme, el sem gondolkoznék azon, hogy belevágok, de te ismered magad, hogy végig tudnád-e csinálni - mert nem példanélküli, és hogy valóban ebben akarsz-e innentől dolgozni.


Egyébként a legnagyobb kihívás az szokott lenni, hogy a munka világa annyiban más, annyival több szabadságot jelent, hogy igen nehezen ül vissza az ember az "iskolapadba". Gimi után egyből elkezdeni még könnyebb (szerintem), mivel benne vagy, hogy tanulsz, tanulnod kell. De aki már 10 éve nem volt arra kényszerítve, hogy nyolctól nyolcig üljön és figyeljen és tanuljon, annak meglehet, hogy nehezen veszi be a gyomra a rendszert és az elvárásokat.

márc. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem jartam, technikumom van csak, erosaramu elektrotechnikus pecsen vegeztem a Zipernowskyban, abban dolgoztam 1evet, es utana ki kerultem Angliaba es ott kamionozok, es ott is eltem elozo honapig, most Pecsre koltoztem, es a BHS-nel dolgozom belfoldi kamionoskent, de mar unom.
márc. 10. 13:23
 3/8 A kérdező kommentje:
Ott kamionoztam*
márc. 10. 13:24
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Honnan jött ez a fogorvosi gondolat? Azért az elég erős váltás mind a kamionozást, mind a technikumot illetően.
márc. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hmmm! ez egy jó kérdés, pontos választ én se tudnám megmondani,hogy honnan jött!
márc. 10. 13:41
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy van ertelme. Ha van motivaciod, energiad, megoldott az anyagi hattered, akkor siman. En is keson kezdtem az egyetemet (igaz, en mast tanulok), eleinte furcsa volt, de aztan belejottem.

Nekem idosebb fejjel sokkal konnyebb tanulni, rengeteg ev munkatapsztalattal a hatam mogott lattam mar eleg sok mindent, amibol elonyt tudok kovacsolni. Lassan mar vegzek, tok jo jegyeim vannak, talaltam gyakornoki munkat is. Nagyon megerte.

márc. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha azért csinálnád,mert szeretnéd,érdekel,el tudod benne képzelni az életededet,akkor igen(másként túl sok idő/energia,szerintem pl anyagi részéért nem éri meg,akkor arra közgáz inkább).Az életkor nem gond,általános orvosnak is tanulnak 30felettiek,Én is így leszek vele.
márc. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én fogorvos vagyok. Mivel 5 év egyetem után úgy jössz ki, hogy praktizálhatsz, így igen, szerintem ezt még akár 32 évesen is megéri elkezdeni.

Van pár dolog, amiről viszont tudnod kell. Ez nem az a szak, ami mellett bármilyen munkát lehet végezni, mindamellett elég komoly költségek is vannak, még államilag támogatotton is. Azok a csoporttársaim, akik valamilyen munkát végeztek, ők mind olyanok voltak, akik elcsúszást követően így pótolták ki a kevésbé dolgos féléveiket, de ezek is időszakos munkák voltak. Nagy a lemorzsolódás, az évfolyam fele csúszik minimum 1 évet, vagy végleg el is megy. Itt senkit nem érdekel hány éves vagy, milyen magánéleti, vagy munkahelyi gondjaid vannak, veled is pont úgy fognak bánni, mint a 18 éves csoporttársaiddal, nincs kivételezés, sem egyéni órarend, a gyakorlatokon a megjelenés kötelező. De mivel ez gyakorlati szakma, így valahol ez érthető is, meg hát úgy is állnak itt az emberhez, hogy senki nem fogott pisztolyt a fejedhez, hogy ezt válaszd, tehát elvárják, hogy komolyan vedd.

Mint írtam, itt 5 év után praktizálhatsz, aminek előnye az általános fogászati munka elvégzése már első naptól, hátránya az, hogy szakvizsgát szerezni nagyon nehéz lett, nem magát a vizsgát lerakni, hanem egyáltalán rezidensképzésbe kerülni. Igen csak limitáltak a helyek és azok is sokszor vagy nagyon költségesek (nekem 170 ezer forint havonta 3 éven át), vagy az a tyúxaros fizetés, amivel kiszúrják az ember szemét, semmire sem jó, így a képzés mellett más rendelőben is érdemes dolgozni. Az állam egyre inkább vonul ki a fogászati finanszírozásból, így jelenleg állami praxist szerezni pont ugyanolyan nehéz, mint magánrendelőt nyitni, csak míg előbbi egyszerűen nincs, utóbbi 40-50 millió forintba is belekerül. Tehát sajnos a realitás, ha nincs semmi háttérszeled, hogy beülsz valahova alkalmazottnak. Utóbbi lehet nagyon jó is, én is jelenleg így dolgozom és igen jó százalékot kapok, nagyon korrekt a főnököm (nem rajtam akar meggazdagodni, inkább a klientúrája egy részét akarta lepasszolni). De vannak nagyon átverős helyek is, ahol kiszúrják a szemed 10 %-kal, meg a rugalmas munkaidő címszó alatt a nap közepén tudod meg, hogy kaptál még néhány meglepetés beteget estére, úgyhogy ha bármi terved volt munkán kívül, edzeni elmenni, bevásárolni, családi életet élni, hát felejtsd el. Nagyon résen kell lenni, én sokakat ismerek, akiket ilyen formán átkúrtak, és tudom is, melyek azok a rendelők a környékemen, akik ezt csinálják (tipikusan azzal, hogy Erdélyből csábítanak át fogorvosokat, ahol egyébként telített a szakma).

ápr. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!