Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kémia szak vagy biológia szak?

Kémia szak vagy biológia szak?

Figyelt kérdés

Az érettségi előtt egy hónappal kezdtük venni az anatómiát, így valószínűleg nem lesz időm ismételni sem, mert még amit most tanulunk se tudom rendesen megtanulni ennyi idő alatt (pedig érdekel). Kémiából nem vagyok nagyon kiemelkedő, de azért egy 60-70%-ra meg tudom írni az érettségit.

A gyógyszerészetit jelöltem első helyre, de most már nem vagyok benne biztos hogy felvesznek, így hogy a biosszal ennyire le vagyunk maradva és alig számoltunk (pedig a 2024-es minta feladatsorban sok a számolás).

A kémia vagy biológógia szakon gondolkodtam még, ezeket jelöltem 2-3. helyre, csak ugye nem mindegy a sorrend.

Kémiával vagy biológiával lehet elhelyezkedni jobban a munkaerőpiacon? (Mesterképzésre is elmegyek majd) Illetve hogyan épül fel a két szak? Szeretném szeretni a szakot, mert a mostani iskolámat nagyon nem szeretem, és nem akarom az egyetemet is így megszenvedni :(

Tudni kell rólam, hogy a sejt feletti szerveződési szintek érdekelnek inkább (de az nagyon), matekból nem vagyok kiemelkedően jó, de azért még 5-ös, és biztos jövedelmet szeretnék.

Félek, hogy a kémia szak túl száraz, nagyon számolós, szenvedős lenne, a biológia szak pedig magolós (rendszertan), és talán utána nem is keresnék olyan jól. De igazából meséljetek milyenek, mert biztosan csak a sztereotípiákról hallottam! :D

Tudnátok nekem segíteni légyszíves?



ápr. 22. 13:51
 1/3 anonim ***** válasza:
94%
Biológia
ápr. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
88%
Biológia viszont ne pte!!
ápr. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi, de ki tudnátok fejteni, hogy miért?😅 Meg érdekelnének a tapasztalatok, hogy folynak az előadások, vizsgák, stb.

Egyébként az SZTE-re mennék.

ápr. 24. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!