Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Sikerülhet még? Van járható...

Sikerülhet még? Van járható út még számomra az orvosira?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Jelenleg 11.-es vagyok, logisztikát tanulok technikusin. 8.-ban elkezdett érdekelni nagyon az orvoslás és az orvosi pálya, de már a jelentkezés le lett adva és variálni se akartam, hogy átjelentkezzek egy gimibe (őszintén nem tudom mit gondoltam). 9.-ben még át tudtam volna jelentkezni, de tetszett a jelenlegi iskola, csak az a baj, hogy az álmaimnak nem megfelelő. Sajnos nincs biosz, kémia órám ezért külön órákban gondolkozok a későbbiekben. Esetleg tudok valami járható utat, hogy legyen esélyem még az orvosira? Kitűnő tanuló vagyok, 2 középfokú nyelvvizsgával, elég szorgalmas vagyok, ha van járható út, megteszek mindent.

febr. 18. 10:09
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Jovo szeptemberbe be tudsz iratkozni gimibe 1. osztalyba.
febr. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem végezd el a 12 osztályt, tehát még jövőre járd ki, aztán magán úton készülj fel biosz kémiából.
febr. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Viszont nagyon gondolod át szerintem, mert ha nem is volt biosz kémia fizikád, akkor jobban nem is láthattál bele mit takarnak ezek a tárgyak. Ráadásul komoly szóbeli lesz az orvosikon, tehát arra is készülnöd kell majd, és lehet hogy hátrány lesz a te helyzeted, de ugye ezt még nem tudhatjuk biztosan.

Szóval nem lesz egyszerű, de nem elvenni akartam a kedved.

febr. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Természetesen. Több lehetőség is van:

1. Most nekiállsz a különóráknak, rászánod a nyarat is, és ennyi idő alatt felkészülsz a 2 emelt érettségire.

2. Befejezed a sulit és utána 1 évig csak a 2 emelt érettségire készülsz.

febr. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyik lehetőség, hogy keresel olyan középiskolát, ahol van biosz-kémia oktatás és fogadnak külsősöket. Ebben az esetben magadtól/magántanárral felkészülsz, lerakod az osztályozót (mert tanulói jogyviszony alatt csak olyan tárgyból érettségizhetsz, amiből van legalább 2 év végi osztályzatod), majd pedig az érettségit is. Természetesen ez is járható út, de elég nehéz lesz iskola és a 4 kötelező mellett időt szakítanod a két emeltre.

Másik lehetőség, hogy választasz a kötelezők mellé egy ötödik tárgyat amit tanultál 2 évig (érdemes megnézni, hogy orvosikon miket fogadnak el, mert ettől az évtől ezt is meghatározhatják az egyetemek), megszerzed az érettségi bizonyítványt és utólag, ősszel vagy 1 év múlva tavasszal mész biosz-kémiából. Szerintem ez kevésbé macerás, valószínűleg jobb eredményt is érnél el ha abban az egy évben már csak a két emeltre kell koncentrálnod, de nyilván nem mindenki teheti meg, hogy 1 évig otthon van, ráadásul ebben az esetben fizetned kellene az érettségikért. Cserébe viszont lenne időd egészségügyben dolgozni kicsit, amire ugye plusz pontot kaphatsz.

Persze azt is megteheted, hogy megpróbálod az első opciót és ha nem sikerülnek jól az emeltek, akkor utána ismétlő érettségit bármikor tehetsz. Viszont a kötelezőket próbáld meg a lehető legjobbra megírni, mert a tanulmányi pontokon később nem tudsz javítani és ha csak a duplázással lesz esélyed bekerülni, akkor az nagy szívás.

febr. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy van basszus, még csak középiskolás vagy. :D ha 10 évvel később raknád fel ezt a kérdést, akkor is lenne lehetőséged magadtól felkészülni, és felvételt nyerni.

Csomóan hagynak ki egyetem előtt 1 évet azért, mert nem vették fel őket elsőre, gimisek is.

A lehetőségeidet leírták már, egyébként, ha most elkezdesz tanulni, magánórákra járni, akkor mire végzel a középiskolával az is lehet, hogy menni fog már a biosz és a kémia emelt.

febr. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Azért én kicsit túlzottan optimistának látom az előző válaszolók hozzászólásait abból a szempontból, hogy egy- két év alatt felkészülsz egy biosz kémia emeltre. Ezeket általában négy évig tanulják gimiben (emelt óraszámban vagy fakton, sokan mellette még különórákra is), és nem ritka hogy úgy sem sikerül elsőre elég jól. Főleg úgy, hogy te teljesen a nulláról fogsz indulni ha jól értem. Tehát én mindenképpen több idővel számolnék, még akkor is, ha kihagysz egy évet érettségi után.
febr. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
*különórákon is
febr. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
83%
Én saját tapasztalatból nem gondolom kevésnek az 1-2 évet. Én is 12.-ben kezdtem el magánórákra járni, és egy évet hagytam ki középsuli után, de ha nem vagyok baromi lusta, akkor 12. végére is megcsinálhattam volna. Egy emelt biosz azért nem olyan halálos, azt simán behozhatja középsuli végére, a kémia neccesebb, de semmi sem lehetetlen, ha az embernek van motivációja és le tudja tenni magát tanulni szabadidejében ahelyett, hogy mondjuk sorozatozna vagy elmenne bulizni. Tudom, nem ugyanaz, de nagy igazság az is, hogy orvosin ennél egy-egy vizsgaidőszakban is durvább tananyagmennyiségekkel kell megbirkózni, nyilván azzal a különbséggel, hogy akkor már nem kell másokkal megverekedni a felvételért.
febr. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
73%

"Ezeket általában négy évig tanulják gimiben (emelt óraszámban vagy fakton, sokan mellette még különórákra is), és nem ritka hogy úgy sem sikerül elsőre elég jól. " Jah és mellette van egy csomó minden más is.. Ehhez nem kell 4 év, 1 is elég, de az húzós lehet, ha előtte nem tanulta, de 2 év az kényelmesen is menni fog.


Eleve, mivel humános gimibe jártam, biosz és kémia volt 2 évig középszinten, majd 2 évig volt fakultáció. 1 év átfedés volt a kettő között. Középszinten volt heti 2 óránk, fakton meg talán heti 3 (1 alkalommal), amikor átfedés volt, az heti 5 óra volt így.


36 tanítási héttel számolva ez

1. év: 72

2. év: 180

3. év: 108

összesen: 360 óra, 3 oktatási év alatt egy tantárgy


az az 1 év alatt "napi 2 óra" foglalkozásnak felel ez meg mindkét tárgyból, igaz, ez minden naptári napot jelent. Vegyük csak a hétköznapokat, ami kb 254, akkor pedig nem egészen napi 3 óra elfoglaltságot jelent.


És most azzal nem foglalkoztam, hogy a tanórák amúgy 45 percesek voltak.


De mindezt full felesleges volt kiszámolni, mert egy rossz tanárnál 1600 óra sem elég, egy nagyon jónál pedig felennyi is megteszi. Szóval egyáltalán nem mozgunk optimista zónában. Aki orvosira akar menni, annak a felvételit meg kell tudni ugornia. Ami egyáltalán nem lehetetlen, csak kell hozzá 1-2 jó magántanár, egy jó fenék, meg egy kis agy, mert néha gondolkodni sem árt.

febr. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!