Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha egyetem után ki a akarsz...

Ha egyetem után ki a akarsz menni dolgozni akkor gimnáziumban megéri nyelvi előkészítőre menni?

Figyelt kérdés
A fiam 4 éven át heti 1 órában tanul angolt általánosban (van szorgalma ,nyelvérzéke és motivált).

ápr. 25. 07:03
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

A nyelvi előkészítő egy zsákutca a céltól függetlenül.


De heti egy órát óvodában meg alsóban szoktak nyelvet tanulni. Nem tudom, ezzel mit szeretnél. Heti három óra minimum kell.

ápr. 25. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyetem után kimegy dolgozni, úszik az állami támogatás, és ki kell fizetni a tandíjat. Annyi évet kell Magyarországon dolgozni, ahány félévet kifizetett az állam.


De persze ha ki tudjátok fizetni, az mindegy.

ápr. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A heti 1 óra még viccnek is kevés.

Másfelől 6 evet tanultam németet, biztos volt heti 3-4 ora is. Semmi se ragadt rám.

Románul es angolul is egyedül tanultam meg joforman tv-ből meg interneten, ugy hogy nem direkt tanulni akartam csak néztem ki a fejemből, az angolomra külföldön sokszor megjegyeztek hogy jol beszélek.

Na most akkor van nyelvérzékem vagy nincs?

ápr. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg ideje van megtanulni egy nyelvet addig, függetlenül attól, hogy járt-e nyelvi előkészítőre vagy sem. Tehát akkor is van esélye ha nem arra menne.
ápr. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
23%

"6 evet tanultam németet, biztos volt heti 3-4 ora is. Semmi se ragadt rám. Románul es angolul is egyedül tanultam meg joforman tv-ből meg interneten, ugy hogy nem direkt tanulni akartam csak néztem ki a fejemből, az angolomra külföldön sokszor megjegyeztek hogy jol beszélek. Na most akkor van nyelvérzékem vagy nincs?"

Németül is néztél annyi tévét meg internetet, mint angolul?... Nagyon nem mindegy.

ápr. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Valoban nem.

De az sem hogy az egyiket szakemberek tanitjak, mégse mukodik, a tv/internet régen szinten keves volt rendelkezésre, megis hatekonyabb lett

Csak azt akartam kiemelni hogy nem az a lényeg hogy hány órat tanultal, hanem hogy hogyan.

ápr. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
13%
Dolgozni? Ki? A kertbe?
ápr. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!