Kevés ponttal bejutni?

Figyelt kérdés
Kevés a pontom úgy látom. A tavalyi utolsó ponthatáros akit felvettek a kinézett szakomra 280. Nekem 217 van, tudom nagyon kevés. Így valószínű idén is olyan 280 körül lesz? Nem megy ez alá gondolom igaz? A ponthatár minimum 210, de mivel tavalyi pontokat néztem 280 volt így nem hiszem hogy sok esélyem lenne.

máj. 26. 07:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Akármi is történhet a ponthatárral, nem tudjuk előre, de ez sajnos tényleg nagyon kevés pont. Jobban járnál, ha szintemelőznél legalább 1 tárgyból, vagy letennél egy nyelvvizsgát és utána jelentkeznél újra.
máj. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, muszáj rákérdeznem, biztosan jól számoltad? Ha gondolod nyugodtad írd le az eredményeid, szívesen átnézem. De ahogy az első is mondta, sajnos ez nem nagyon esélyes, mindenképp próbálj összeszedni néhány intézményi pontot ha tudsz
máj. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát sajnos a pontszámító szerint ennyi,nem lett valami jó az érettségim sajnos.
máj. 26. 17:40
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ó, értem. Azt tudom tanácsolni, hogy tegyél szintemelőt abból, ami a legjobban megy. Emelt szinten csak 45% kell, hogy plusz pontot kapj érte (feltételezve, hogy az adott szakon adnak érte pontot). Nagyon sokat tud dobni egy emelt a pontjaidon :)
máj. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Szerintem is az lenne a biztos ha valami plusz nyelvvizsga esetleg szintemelő lenne, viszont most az új pontszámítás, új érettségi miatt bőven beleférnek pontszám ingadozások, úgyhogy remélem azért megjelölted a gondolt szakot! :))
máj. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%
Azt nem értem, hogyha az érettségiket is ennyire szarul írtad meg, egy egyetemen szerinted bent tudnál maradni? Pláne hogy főként ahova könnyű bejutni, ott a legnehezebb bent is maradni.
máj. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
44%

6-os az majd elvàlik. Ne ítélkezzünknelőre.


Amúgy kiskapu volt még régen hogy pótjelentkezésnél becsúsztak az emberek akiket nem vettek fel normàlnjelentkezésnél. Persze ez ne minden karra igaz. És persze nem is mindenki maradt bent. De ha megembereli magàt a kérdező az első félév alatt, akkor kaphat ugyan olyan diplomàt mint akit 450 ponttal vettek fel.

máj. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
#7 A pótfelvételin nem lehet alacsonyabb a ponthatár, mint az általános eljárásban.
máj. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!