Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 26 évesen van még értelme...

26 évesen van még értelme tanulni annak tudatában, hogy sosem tanultam?

Figyelt kérdés

Mindig megvolt a kettesem, semmi nem érdekelt csak, hogy aludjak meg számítógépezzek ( counter strike más nem sosem fogott meg semmi más) szintén most is ez a helyzet mellette mármint a alvás, játék munka lett , sofőr vagyok , de csak azért mert van sok pihenő időm ahol szintén tudok aludni vagy cs-s videókat nézni.


Érettségim úgy lett meg, hogy vizsgaelnök segített. Semmihez nem értek, angol nyelven akartam megtanulni, de nem megy, meg egyszer egy könyvet akartam elolvasni aztán 10. oldal után abbahagytam. Most nem tudom minek álljak neki, semmi nem érdekel , régen a töri érdekelt meg a földrajz ezeknél mindig 4 vagy 5 volt a jegyem most meg annyira nulla lettem, hogy nem tudtam mi Albánia fővárosa meg pl. meg, hogy Mohács melyik megye.. pedig itt van 110km-re. Töri meg.. inkább meg se szólalok annyira elfelejtettem.


Van értelme még? Azt is észrevettem ha elmondok valamit 20x 5 perc múlva elfelejtem. De pl. munknál is, van a tachográf, nem tudom mi a szabály csak okézom meg alap 9 meg 11 óra pihenőt kiveszem és pá, ja meg a 15 és 30 percet, de azt is 4 év után tudtam meg, hogy fordítva nem lehet de ha nemzetközi mennék.. nem is mennék nem értem. ( nyugi szavazni nem megyek).



máj. 27. 01:05
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Hogy egy klasszikus idézzek: Tanulni sohasem késő.
máj. 27. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Szándékos Bendegúz ***** válasza:
83%

Először találj valamit ami érdekel. Ezzel kapcsolatban keress anyagokat.

Itt meg kívánom jegyezni, hogy lehet hogy csak annyi a problémád, hogy soha nem tanítottak meg tanulni.

Az amit leírtál az erre mutat.

máj. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
Hàt csak te tudod. Leszel 36 éves is. Azért 10 év alatt lehet egy szép karriert elkezdeni nullàról is. Vagy jöhetsz majd vissza ugyan ezt megkérdezni.
máj. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%

Van ertelme, de mi a cel?

Ha muveltebb ember szeretnel lenni, tobb lexikalis tudassal, az csak erdeklodessel, kivancsisaggal, belso motivacioval, hajtoerovel mukodik.


De egyebkent engem pl. sosem erdekelt, hogy valaki nem tudja mi Albania fovarosa. Mindig azt nezem milyen ember a masik, nem azt, hogy mennyi hulyeseget tudott megjegyezni a 12 ev kozoktatas alatt.

Rengeteg ilyen osztalytarsam volt, lehet, hogy nem tudtak ezt meg azt, mert nem erdekelte oket, de ok meg masban voltak jobbak, sport, szereles, muszaki dolgok, vezetes stb. Amikben meg en nem vagyok jo. Es ez teljesen rendben van.

A munkas reszhez nem tudok hozzaszolni, mert nem ertek hozza.

máj. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tanulni mindig van értelme, de én a helyedben először annak mennék utána, hogy miért alszol ennyit, főleg, ha ez már évek óta fennálló probléma. Ezt okozhatja depresszió, vérszegénység, vitaminhiány, csomó minden. De ha "csak" motiválatlan vagy, akkor fontos lenne megtalálni azt, ami érdekel, és amihez lesz hosszú távon motivációd és kitartásod.
máj. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha egyetemre szeretnél menni akkor valószínűleg 1 vagy 2 tárgyból kéne csinálnod egy emelt érettségit (attól függ, hogy melyik egyetemet választod)


Megnézel egy adott szakot itt: [link]


Megnézed milyen tárgyakat fogadnak el és azok közül válassz majd feljelentkezel kormányhivatalban/online/valamelyik gimiben érettségizni, meg a felvin is jelentkezel az egyetemre, utána felkészülsz a vizsgákra (akár egyedül akár magántanárral) írd meg jól és bent is vagy.


Onnan pedig a bent maradásért/diplomáért kell küzdeni :D

máj. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!