Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy lesz valakiből közigazgat...

Hogy lesz valakiből közigazgatási jogász?

Figyelt kérdés

Mert ha jól tudom ez nem tartozik a specializációk közé mint pl. nemzetközi jogász, alkotmányjogász stb. Nekem azt mondták, hogy ilyen szakosodási opció nincsen, mégis léteznek közigazgatási jogászokXD

Ne haragudjatok, ha hülyén fogalmaztam meg a kérdést, de már annyi különböző info-t hallottam, hogy igazán felvilágosíthatna valami hozzáértő ember:)

Köszönöm a válaszokat!


2010. nov. 2. 14:59
 1/2 anonim ***** válasza:
közigazgatási jogász=bíró,ügyész,jegyző.végrehajtó stb
2010. nov. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Illetve közigazgatási jogtudós. A szakvizsga jelenleg egységes. Attól, hogy ki milyen szakjogászit végzett, önmagában nem lesz ingatlanjogász stb., csak ha ezen a területen dolgozik. Nemzetközi jogász, vagy alkotmányjogász sem szakosodással lesz az ember, hanem oly módon, hogy ezzel foglalkozik (többnyire elméleti jogászként). Közigazgatási jogász tehát az, aki minisztériumban, dekószervnél, önkormányzatnál dolgozik, illetve közigazgatási ügyszakos bíró, közigazgatási törvényességi felügyelettel foglalkozó ügyész, vagy közigazgatási ügyekre specializálódott ügyvéd. Illetve ezt tanítja az egyetemen, kutatja a kutatóintézetben.
2017. jún. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!