Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogász képzés vagy valami...

Jogász képzés vagy valami teljesen mást válasszak? Teljesen tanácstalan vagyok :S! 22/F

Figyelt kérdés
Már van egy diplomám. Szeptembertől első éves leszek a jogon. De mostanában olvastam utána, hogy mennyire is telített a piac, és mennyire nehéz elhelyezkedni a joggal, ráadásul a fizetés sem veri a plafont. A szüleim nem nagyon örülnének annak, ha bejelenteném, hogy nem csinálom a jogot. Ezek mellett az is elrettentett, hogy 5 év és rengeteget kellene tanulni...... Valaki valami tanácsot? :S
2011. júl. 26. 15:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
ez olyan hülyeség, hogy telített a piac! A klasszikus ügyvédi pálya valóban telített, de jogászon belül lehetsz jogtanácsos, dolgozhatsz közigazgatásba, annyi lehetőség van! És bármelyik szakra is mondják hogy telített, ha igazán jó vagy, akkor felfognak rád figyelni és tuti lesz állásod!
2011. júl. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
de ha így állsz neki, h rengeteget kell tanulni, meg nem is igazán vonz, akkor válassz mást, én mindenesetre jogot választottam és egy percig sem bántam meg, sőt igyekszem minél jobban képezni magam, és később szeretnék szakjogászképzésre, és phdra is menni
2011. júl. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A képességem biztos, hogy meg van hozzá, hogy elvégezzem, de nem hiszem, hogy kimagaslóak lennének majd a tanulmányi eredményeim. Így is minimum 5 évet elvesz az életemből, én utána tuti, hogy nem leszek phd v szakjogász. Meg ha jól tudom, 3 év gyak amíg jogi szakvizsgát tehet az ember. Addig meg ügyvéd-jelölt és nyírják, mint a lovat :S
2011. júl. 26. 15:46
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

nem feltétlen ügyvédjelölt lehetsz csak, lehetsz bírósági/ügyészségi fogalmazó, jogi eferens stb.

Az ügyvédjelöltből ügyvéd lesz, bírósági fogalmazóból bíró, és így tovább.

A szakjogász képzés pedig nem olyan vészes, általában 1.5 év és specializál a jog egy területére.

2011. júl. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ez igaz. De ha ezeket nem akarod már csinálni és van egy "alapdiplomád" jogból, akkor azzal semmit sem érek igaz?
2011. júl. 26. 15:56
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
hát nem igazán. muszáj utána szakvizsga.
2011. júl. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És ahhoz pl hogy én közjegyző legyek, akkor el kell mennem 3 év gyakorlatra és utána 1,5 évre h megszerezzem a szakvizsgát? és csak ezek után lehetek közjegyző?
2011. júl. 26. 18:18
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
közjegyzőt nem tudom, gondolom kell ott külön vizsga. sztem így lehet ahogy írtad :)
2011. júl. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A közjegyző is szakvizsgaköteles. És igen, telített a piac. Ne hallgass azokra, akik az ellenkezőjét mondják, ők abba a 20%-ba tartoznak, amibe te nem biztos, hogy fogsz. Ha van már diplomád, miért nem próbálsz elhelyezkedni vele?
2012. jún. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!