Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tudnék támogatást...

Hogyan tudnék támogatást igényelni továbbtanulásom céljából?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy hónap múlva lejár a határozott idejű szerződésem a mostani munkahelyemen (irodai munka). Már nem tudja az önkormányzat meghosszabbítani a státuszomat, vagyis egy hónap múlva munkanélkülire fognak küldeni. Én szeretnék továbbtanulni valamely OKJ-s képzés alatt, viszont mivel 25 éves elmúltam csak térítéses képzésen tudok részt venni. Ha viszont beiratkozok egy képzésre, akkor a munkanélkülim lejárta után nem vagyok képes finanszírozni az iskolát. Mellette elmennék én dolgozni, de nem véletlen dolgoztam önkormányzati státuszban, elmondom azért mert előtte majdnem egy évig nem találtam munkát pedig jelentkeztem rengeteg helyre. Tudom, hogy ördögi kör, de csak azt szeretném megkérdezni, van-e valamilyen mód arra, hogy esetleg az önkormányzat támogassa az én továbbtanulásomat? Arra volnék kíváncsi, valakinek volt-e, van-e valamiféle tapasztalata ez ügyben. Egy szakközépiskolai érettségim van egyébként.


Köszönöm a válaszokat!


U.i.: Személyesen is be fogok majd menni az önkormányzatba, csak gondoltam itt is próbálok tájékozódni.


2010. nov. 10. 14:07
 1/2 anonim ***** válasza:
én úgy tudom, hogy ha a munkaügyi központba bejelentkezel, mint munkanélküli és ők sem találnak neked munkát, akkor ingyen járhatsz okj-re a hiányszakmákból (gondolom pár db-ból te választhatsz) és e mellé még kapsz valamennyi pénzt havonta.
2010. nov. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen, erről én is hallottam. Viszont nekem konkrétan egy suli volna a kiszemelt. Ami ráadásul még ingyenes is esti tagozaton, csupán egy egyszeri beiratkozási díjat kell befizetni. Itt a hangsúly azon volna közben szükségem volna valamely bevételre, mert bejárni is be kell...Szeretnék egy szakmát és klassz volna ha ebben segítenének pár forinttal, ha már munkát úgysem adnak. De majd keresgélek.


Köszi a választ.

2010. nov. 11. 08:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!